Laptopy

Laptop z ekranem OLED w 2010 r.

przeczytasz w 1 min.

W przyszłym roku na rynek ma trafić notebook wyposażony w ekran OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna). Producentem będzie Samsung. Niżej zamieszczamy zdjęcie prototypu.

Technologia OLED jest świetna, ale droga. To właśnie cena skutecznie uniemożliwia jej podbicie rynku. Jednak w przyszłym roku może się to powoli zmieniać. Do sklepów mają trafić nowe telewizory, a teraz Samsung zapowiedział jeszcze notebooka.

- Samsung to największy producent ekranów OLED. Tak szybko jak to tylko możliwe, na rynku pojawią się notebooki z takimi ekranami - powiedział Kyu Uhm, szef ogólnoświatowej sprzedaży i marketingu w Samsungu. Uhm dodał też, że pierwszego notebooka tego typu powinniśmy oczekiwać mniej więcej w 3 kwartale przyszłego roku.

Cóż, pozostaje tylko marzyć, że najnowszy notebook będzie podobny do widocznego poniżej prototypu - komputera z 12,1-calowym ekranem AMOLED, pracującego w rozdzielczości 1280 z 768 pikseli.


Prototyp - notebook z ekranem OLED (Fot. OLED Info.com)

Źródło:Tom's Hardware.com, Samsung.com, OLED Info.com

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  mam nadzieje ze nie bedzie podobny do tego na zdjeciu, bo klawiatura jest bezuczyteczna i po za ladnym wygladem, laptop nie nadawalby sie do niczego innego jak stania na szafeczce :P
  • avatar
   szawel
   0
   IMO klawisze do wymiany. Tradycyjne "klikacze" są niezastąpione. To samo rama ekranu... szerszej się nie dało już chyba. Najlepij gdyby środek był bez ramy i stykał się z ekranem po drugiej stronie. Jednak myślę, że wynalazki zginane w 3 kawałki się nie przyjmą.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    do tej pory słyszałem że oled to tania w produkcji technologia. czyżby producenci nagle "odkryli", że jest inaczej?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     technologia oled jezd duuuuuuzo tańsza od lcd czy plazmy jednak jak to bywa z nowościami najpierw musza zedrzeć kase