• benchmark.pl
  • Gry
  • Polacy zapowiadają nowe Layers of Fear i podpisują umowę z wydawcą GTA
Gry

Polacy zapowiadają nowe Layers of Fear i podpisują umowę z wydawcą GTA

przeczytasz w 2 min.

Bloober Team to polskie studio, które znane jest już na całym świecie. Jednym z jej nadchodzących projektów jest trzecia odsłona ciepło przyjętej serii Layers of Fear.

Naciąga nowe Layers of Fear

Każdym kolejnym tytułem potwierdza, że zna się na swojej robocie, a w najbliższej przyszłości będzie tego dużo więcej. Krakowska ekipa Bloober Team rozwija aktualnie kilka dużych projektów, a jednym z nich – jak się okazuje – jest nowe Layers of Fear

Trzecia odsłona serii została zapowiedziana materiałem wideo, który jednak nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiemy jedynie, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5, co pozwala liczyć na bardzo wysoką jakość oprawy wizualnej. To powinno pomóc w budowaniu niepokojącego klimatu, z jakiego znane były dwie poprzednie części – odpowiednio z 2016 i 2019 roku. Polacy trzymają równe odstępy, bo „Trójka” ma zadebiutować w 2022 roku

Zobacz oficjalną zapowiedź Layers of Fear 3: 

„Layers of Fear był dla nas przełomowym projektem – powiedział dyrektor generalny Bloober Team, Piotr Babieno. – Cieszę się, że wracamy do tego świata mądrzejsi i bardziej doświadczeni”. Dodał też, że „jako studio pracujemy też nad dwoma innymi projektami – jeden jest już na etapie produkcji, drugi jeszcze nie”. 

Bloober Team ma umowę z wydawcą GTA

Oprócz dwóch odsłon Layers of Fear studio Bloober Team ma też na koncie między innymi udane The Medium i Blair Witch. Polacy mają świadomość, że potrafią robić dobre horrory i dlatego też mają olbrzymie ambicje – chcą znaleźć się na pozycji lidera wśród producentów z tego gatunku, a także osiągnąć stabilność na poziomie takich ekip jak Naughty Dog czy Bungie. 

Nie da się ukryć, że Polacy są też rozchwytywani. Nie tak dawno temu ekipa podpisała umowę wydawniczą z Konami, a teraz – na potrzeby innego projektu – zdecydowała się na współpracę z innym gigantem, mianowicie Take-Two Interactive, czyli wydawcą serii Grand Theft Auto, Red Dead, Borderlands czy BioShock. 

Źródło: IGN, Dark Side of Gaming, GamingBolt

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    1
    Pięknie. Jedynka była rewelacyjna, ale dwójka, pomimo ogromnego potencjału zupełnie mi nie podeszła