Komputery

Lenovo przegoniło Della w rankingu producentów

przeczytasz w 1 min.

Firmy analityczne IDC oraz Gartner przedstawiły wyniki sprzedaży komputerów PC na świecie za trzeci kwartał. Przeważnie tego typu newsy są dość nudne i przewidywalne, tym razem jest jednak nieco inaczej. Okazuje się że Lenovo pokonało w rankingu Della i teraz to chińska firma zajmuje drugie miejsce w stawce.

Według przedstawionych wyników trzeci kwartał tego roku był rekordowym dla Lenovo, które sprzedało 12,6 mln komputerów wchodząc w posiadanie około 13,7 % całego rynku. Dell, który spadł na trzecią pozycję sprzedał w tym samym kwartale 11 mln urządzeń co pozwoliło osiągnąć wynik 12% rynku.

Logo firmy Lenovo

HP ciągle twardo utrzymuje się na pierwszej pozycji z 16,7 mln sprzedanych komputerów i 18,1% rynku. Lenovo miało niesamowity wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku, który wynosił 36%. Równie niezłym wzrostem może pochwalić się ASUS, który poprawił swoje wyniki o 30%. Mimo to firma ciągle jest w posiadaniu zaledwie 6,5% rynku.

Sprzedaż komputerów PC w III kwartale 2011 roku
PozycjaProducentSprzedaż III w kwartale 2011Posiadanie rynkuSprzedaż w III kwartale 2010Posiadanie rynkuWzrost w porównaniu do 2010
1HP16,7 mln18,1 %15,8 mln17,8 %5,3 %
2Lenovo12,6 mln13,7 %9,2 mln10,4 %36,1 %
3Dell11 mln12 %11 mln12,6 %-1,6 %
4Acer Group9,2 mln10 %11,6 mln13,1 %-20,6 %
5ASUS6 mln6,5 %4,6 mln5,2 %30,2 %
       
 Inni producenci36,4 mln39,7 %  0,5 %
       
 Wszyscy producenci91,8 mln100 %88,7 %100%3,6 %
       

Cały rynek PC poprawił swój wynik o 3,6%. Zarówno IDC jak i Gartner przyznają że nie spodziewały się aż tak słabego wyniku. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy doszukuje się światowego kryzysu jak i wzrostu zainteresowania tabletami czy smartfonami. Trzeba przyznać te z powodzeniem potrafią zastąpić komputery w tych najprostszych czynnościach.

Na temat tak dobrego wyniku Lenovo wypowiedział się sam szef Lenovo, Yuanqing Yang. W swoim oświadczeniu poinformował że zarówno wynik jak i sprzedaż w III kwartale tego roku była rekordowa dla jego firmy. Powodów sukcesu upatruje w jakości swoich urządzeń jak i długoterminowości działań. Yang wierzy również że Lenovo jest na dobrej drodze zajęcia pierwszej pozycji wśród światowych producentów komputerów.


Więcej o Lenovo:

Źródło: Engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  zależy o czym mowa, producent jak producent, ale jeśli chodzi o laptopy to przynajmniej te, które noszą jeszcze logo IBM ThinkPad trzymają poziom na tyle, by konkurencja mogła się schować, podczas gdy nowe pomysły z serii IdeaPad itp to typowy shit wspierany dużą dawką marketingu

  tymczasem dell zawsze balansował pomiędzy sprzętem tanim i porządnym okazjonalnie wydając produkt bardziej pasujący do jednej lub drugiej definicji
  • avatar
   komefserwis
   1
   Tak tak chinszczyzna to zlo i nie wazne, ze produkuja prawie wszystko do PC :(

   Tak naprawde nie ma czegos takiego jak marka no moze poza (warunkami gwarancji) Reszta to design i trwalosc spasowanie etc.

   Co do bebechow to mozecie mi wierzyc, ze lapki sie niewiele roznia.

   Tak czy inaczej to nie przez chinczykow dostajemy kiepskiej jakosci produkty tylko przez kiepska klasyfikacje QA u samych producentow.
   Jak rowniez chec obnizenia kosztow.

   A co do lenovo to wlasnie pisze z jednego ktory ma 5 lat i nic mu nie jest w ogole :) - nie ma producentow licza sie konkretne udane modele, ktore w swojej ofercie ma kazdy producent nawet ACER!
   • avatar
    hex3n
    0
    Ciężko stwierdzić jakie korzyści będziemy z tego mieli my użytkownicy. Lenovo jest to Chińska firma więc obawy mogą być spore. Raczej nie skusił bym się na sprzęt tej firmy, nawet przy konkurencyjnej cenie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Teraz wszystkie laptopy są daremne i ze świeczką szukać trwałej konstrukcji, w której wszystko jest dopasowane i dobrze skonfigurowane. Niestety ale 2 lata ma działać (póki na gwarancji) a potem to możesz sobie kupić nowy.