• benchmark.pl
 • Foto
 • Lensbaby Velvet 56 - metalowy obiektyw portretowy z funkcją makro
Foto

Lensbaby Velvet 56 - metalowy obiektyw portretowy z funkcją makro

przeczytasz w 1 min.

Pierwsze szkło tej firmy, które wygląda "profesjonalnie"

Lensbaby Velvet 56

Marka obiektywów Lensbaby znana jest zapewne każdemu entuzjaście fotografii. Przypomnimy, że dotychczas firma koncentrowała się na wykonanych z plastiku obiektywach, które pozwalały na niczym nie skrępowaną zabawę z fotografią. Zabawę, która nie musiała wiązać się z najwyższych lotów parametrami optyczno-mechanicznymi, a przede wszystkim z przyjemnym miękkim charakterem obrazu. Każde dziecko jednak w końcu wyrasta w pieluch. Tak samo stało się z Lensbaby. które wprowadziło do swojej oferty portretowy obiektyw Velvet 56 o ogniskowej 56 mm i jasności f/1,6.

Lensbaby wprowadzając nowy produkt, który nie jest wykonany jak dotychczasowe z plastiku, ale ma metalową tuleje i pierścienie, wkroczyło w wiek dojrzewania. Velvet 56 nie jest jeszcze świetnym optycznie obiektywem, ale być może przyciągnie uwagę większej liczby użytkowników aparatów na świecie niż inne konstrukcje Lensbaby.

Obiektyw (w połączeniu z pełnoklatkowym sensorem) dostępny jest w wersjach z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Pentax K i Sony Alpha A. Jak sugeruje nazwa daje on miękki welwetowy poblask na obrazie, niezależnie od tego jaką ustawiliśmy aperturę (otwórz przesłony ma 9 listków). Szkło może być wykorzystane do makrofotografii - maksymalne powiększenie wynosi 1:2.

Jak każdy Lensbaby, także Velvet 56 jest obiektywem manualnym. Skonstruowano go z 4 elementów w 3 grupach. Velvet umożliwia regulację ostrości w zakresie od około 13 cm do nieskończoności. Wyposażono go w gwint filtru o średnicy 62 mm. Tubus ma rozmiary 85,3 x 72 (średnica) mm, a waga obiektywu wynosi około 410 gramów, czyli całkiem sporo.

W sklepie Lensbaby, obiektyw Velvet 56 będzie można kupić od połowy kwietnia za 500 dolarów. Niezależnie od wybranego mocowania.

Źródło: Lensbaby

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gumol
  2
  Też mi się ciągle mylą te dwa fetysze :D
  • avatar
   Q'bot
   0
   Za tą cenę kupimy manualną 50 f/1.2 i pozamiatane...
   A soft focus uzyskamy rajtuzami czy innym tłuszczem na soczewce :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Lensbaby znana jest zapewne każdemu entuzjaście fotografii."
    Pierwszy raz o niej slysze. :D