Pamięć RAM

Lexar: pamięć DDR3 8 GB do desktopa i notebooka

przeczytasz w 1 min.

Czasy gdy Amiga 500 z 1 MB pamięci RAM była szczytem marzeń minęły bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach smartfony z wyższej półki są wyposażone w 1 GB pamięci RAM. Oczywiste jest więc, że rośnie zapotrzebowanie na coraz to większą ilość pamięci operacyjnej. Dziś 4 GB RAM w komputerach stacjonarnych to standard, jednak jeśli ktoś pracuje nad obróbką zdjęć, wideo czy muzyki potrzebuje zazwyczaj większej pojemności i tu z pomocą przychodzi firma Lexar.

Crucial 8GB DDR3-1333MHz UDIMM
Crucial 8GB DDR3-1333MHz UDIMM 

Niebawem na rynek trafią kości pamięci DDR3 Crucial, o pojemności 8 GB i mówimy tutaj zarówno o pamięciach do komputerów stacjonarnych jak i laptopów. Michael Moreland, z firmy Lexar, powiedział, że jego firma zdaje sobie sprawę z rosnących wymagań odnośnie rynku pamięci, dlatego też zdecydowano się na wypuszczenie kości pamięci o pojemności 8 GB.

Jako przykład podaje nowego iMaca, który może zostać wyposażony w 32 GB pamięci RAM, które są wykorzystywane przy programach odpowiedzialnych za zaawansowaną obróbkę zdjęć czy wideo. Dlatego też przedstawiciele Lexar nie uważają by kości o tak dużych pojemnością były ciągle domeną serwerów i chcą by trafiły również pod strzechy zwykłego Kowalskiego czy Smitha.

Crucial 8GB DDR3-1333MHz SODIMM
Crucial 8GB DDR3-1333MHz SODIMM

Do sklepów trafią zarówno pamięci dla laptopów jak i komputerów stacjonarnych. Obydwie będą pracować z częstotliwością 1333 MHz przy napięciu kolejno 1,35 V i 1,5V oraz opóźnieniach CL9. Kość 8 GB dla laptopa będzie kosztować 399 dolarów, natomiast do komputerów stacjonarnych 329 dolarów.


Więcej o pamięciach RAM:

Źródło: Softopedia, TechConnect Magazine

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Trochę drogo zważywszy na to, że 2 x 4 GB z GOODRAMa można już dostać za mniej niż 150 zł. Fakt, to jest 8 GB w jednej kości, ale IMO 6x wyższa cena tego JESZCZE nie usprawiedliwia.

  PS. Czekamy na moduły 16 GB ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niech wypuszczą modele 1600 MHz CL8, a kupcy się znajdą...
   • avatar
    sleepe
    0
    a ja skomentuje to tak:
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_7
    • avatar
     eryk1310
     0
     szkoda ze taka cena lepiej wspeirac polaków kupujcie GOODRAM ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      dlatego jest odczuwalna bo kożysta z tego rdzeń graficzny ale przy innej karcie taktowanie pamięci nie ma już takiego znaczenia
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       że tak zapytam po co komuś 8 GB RAM w domu tym bardziej w laptopie ? tak naprawde zapotrzebowanie na wiekszy ram już sie skończyło w przypadku PC to jest czytsy marketing, mnie bardziej interesuje kiedy wreszcie pojawi się pamieć DDR4
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        300-400 USD?! dziękuję i do widzenia!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ZASTOSOWANIA DUŻEGO RAM-U
         Założyłem RAMDYSK i wrzuciłem do niego plik do obróbki, przyspieszenie 6-8 krotne w stosunku do HDD. 3-4 krotne do SSD. Niedogodność przed wyłączeniem trzeba pamiętać przegrać na dysk.
         Żona mi miesza w systemie, po poważnym kryzysie małżeńskim musiałem jej przyznać ADMINA. Chciałbym mieć pełne buforowanie dysku systemowego w ramie, tak aby po ponownym włączeniu system był jak nowo-założony bez różowych tapet... wirusów itp, idiotycznych wygaszaczy i krótkim rejestrem