Telewizory

LG prezentuje 55" panele OLED TV o grubości 0,97 mm

przeczytasz w 1 min.

Dla porównania: panele, w jakie wyposażone są obecne telewizory OLED TV firmy LG mają 4,3 mm grubości

LG OLED TV mm

Producenci lubią chwalić się tym, jak smukłe urządzenia udało się im stworzyć i czasem może być to nawet męczące. Firma LG tym razem jednak naprawdę przygotowała coś, co jest warte uwagi i o czym warto powiedzieć światu. Podczas zorganizowanego w tym tygodniu pokazu w Korei Południowej producent zaprezentował 55-calowe panele telewizyjne OLED, które nie mają nawet milimetra grubości.

Nowe panele OLED TV firmy LG mają dokładnie 0,97 milimetra grubości i ważą zaledwie 1,9 kilograma. Likwidują one przy okazji problem z przenoszeniem oraz wymóg stosowania uchwytów, jeśli chcemy powiesić telewizor na ścianie – nowy ekran możemy zamontować w dowolnym miejscu, używając w tym celu maty magnetycznej. Oczywiście jest to tylko panel i samo urządzenie odpowiedzialne za dostarczanie funkcji telewizora musiałoby być oddzielne, ale czy to dla was jakiś problem?

Obecnie niespełna milimetrowe panele OLED TV znajdują się w fazie prototypu. Firma LG nie ujawniła żadnych planów dotyczących przekształcenia ich w rzeczywisty produkt. Koreańczycy pochwalili się po prostu tym, co potrafią (dla porównania: panele, w jakie wyposażone są obecne telewizory OLED TV firmy LG mają 4,3 mm grubości). A wy co myślicie o tym projekcie?

Źródło: OLED-info, Engadget

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Fajnie że jest cieńszy, ale wolałbym zwykły OLED po prostu tańszy :D
  • avatar
   vegasnight9
   11
   10 lat czekaliśmy na pojawienie się telewizorów OLED w sklepach. Obyśmy nie czekali kolejnych 10 na spadek cen...
   • avatar
    Konto usunięte
    8
    W 1989 roku w filmie Powrót do przyszłości 2 była pokazana przyszłość roku 2015 z takimi telewizorami. Jak widać nie pomylili się :)
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     Niech zejdą do 0,925mm to kupię. W obecnej postaci szkoda mi miejsca w salonie na takiego grubasa.
     • avatar
      kakagonzalez
      4
      jeszcze popracować nad giętością materiału i każdy będzie nosił ze sobą telewizor jak 2000 lat temu ludzie nosili papirusy :D
      • avatar
       Konto usunięte
       3
       Ciekawe jakiej grubości jest przewód łączący panel z resztą :)
       • avatar
        maqmba
        1
        Zapomnieli tylko wspomnieć o grubości "maty" na którą się "przylepia" telewizor.... Swoją drogą to nie głupie, w macie mikro styki przekazujące/odbierające niezbędne dane i zapewne "ładowanie" bezprzewodowe.
        • avatar
         kola01
         0
         Nie rozumiem tego trendu do produkowania jak najcieńszych telewizorów. O ile grubość samego panelu jest mi obojętna, tak przy coraz cieńszej obudowie bardzo cierpią inne elementy jak chociażby elektronika czy dźwięk, który nie ma fizycznie już możliości uzyskać sensownego brzmienia. Obecnie tak na przekór szukam dobrego LCD z wyższej półki, który jest na tyle gruby, że pozwoli uzyskać normalny dżwięk i wiecie co? Nie ma takiego :( Tylko same "cieniasy" produkują. Im droższy tym gorszy (tzn. cieńszy).
         • avatar
          Fiona
          0
          Amplituner się podłącza - niestety takie czasy ;P
          • avatar
           duzers
           0
           Ciekawe kiedy zobaczymy monitory OLED i najlepiej w normalnych cenach.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Normalnie Kosmos!
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Traktowalbym to raczej w ramach ciekawostki niż czegoś co może zrewolucjonizować rynek dla nas, zwykłych klientów. Wolałbym by się skupili na bardziej przyziemnych sprawach jak polepszenie energooszczędności, nowy soft itd albo lepsza jakość obrazu jak u Philipsa