Systemy operacyjne

LG otwiera Software Upgrade Center - koniec czekania na aktualizacje?

przeczytasz w 1 min.

Software Upgrade Center to specjalny oddział LG, który powstał w celu zapewniania bardziej dopracowanych aktualizacji oraz ich szybszego udostępniania.

Temat aktualizacji Androida od dawna wywołuje u użytkowników smartfonów przede wszystkim negatywne emocje. Nowe wersje systemu pojawiają się z reguły wyłącznie na topowych modelach, a i tak czekać trzeba na to miesiącami. Trudno wskazać producenta, który wyróżniałyby się czymś pozytywnym (Google wypada chyba pominąć), ale być może ulegnie to zmianie. Nadzieje daje ostatnia decyzja LG.

Koreański producent zdecydował się otworzyć Software Upgrade Center. To nowy oddział, którego zadaniem będzie, jak łatwo się zresztą domyślić, przygotowywanie i dostarczanie aktualizacji dla smartfonów z logo LG.

Z krótkiego komunikatu wydanego przez producenta niestety nie dowiadujemy się wiele. Padają zapewnienia, że dzięki Software Upgrade Center aktualizacje zostaną lepiej dopracowane. Przede wszystkim mają jednak pojawiać się szybciej, co odczuć powinni wszyscy, nie tylko mieszkańcy Korei.

Dział Software Upgrade Center od razu zabiera się do prac. Pierwsze zadanie to Android Oreo dla LG G6. Proces wdrażania aktualizacji rozpocząć ma się jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: LG

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  1
  No nareszcie ktoś wpadł na to, że dział rozwoju softu jest bardzo ważny i z perspektywy życia produktu o wiele ważniejszy niż kilka sekund reklamy. W Polsce niektórzy obawiają się zakupu auta danego producenta dlatego, że serwis jest kiepski w ich okolicy.
  Może w ten sposób pójdą inni w ślady Xiaomi i wydawać będą dłużej aktualizacje do starszych modeli a nie tylko przez rok max 2 lata.
  • avatar
   Flashback
   0
   Ciekawe czy dla G5 będzie jeszcze jakiś update.
   • avatar
    CeHowy
    0
    G5 ma dostac Oreo co potwierdziało nawet Tmobile .