Telewizory

LG: telewizory OLED (wreszcie) na długie lata

przeczytasz w 1 min.

Żywotność OLED-owych paneli koreańskiego producenta jest teraz szacowana na 100 tysięcy godzin, a więc jakieś 30 lat.

Telewizory OLED to gwarancja doskonałych czerni, wysokiego kontrastu i wiernie odwzorowanych kolorów. Nie okazały się jednak taką rewolucją, na jaką liczyliśmy. Stało się tak co najmniej z dwóch powodów: pierwszy to relatywnie wysokie ceny, drugi – nie najlepsza żywotność. Firma LG robi co może, by te problemy wyeliminować. Od dłuższego czasu ceny sukcesywnie maleją, a jeśli mowa o trwałości, to właśnie udało się postawić kolejny duży krok.

Z raportu opublikowanego na łamach Korea Times wynika, że najnowsza generacja wyświetlaczy OLED w telewizorach LG ma żywotność 100 tysięcy godzin. To oznacza, że przy średnim oglądaniu telewizji (lub odtwarzania innych filmów czy grania) 10 godzin na dobę, urządzenie powinno wytrzymać prawie 30 lat.

To spory postęp, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gdy firma LG wprowadzała swoje telewizory OLED na rynek (w 2013 roku), ich żywotność wynosiła jedynie 36 tysięcy godzin. Warto też przyrównać te liczby do średniej żywotności typowego podświetlenia LED TV, które szacowane jest na 60-70 tysięcy godzin.

LG to jeden z nielicznych producentów, którzy oferują telewizory OLED TV, nie dziwi więc, że jego udział w tym sektorze wynosi 96,4 proc. W samym pierwszym kwartale tego roku koreańska firma sprzedała 113 tysięcy takich urządzeń.

Źródło: Korea Times, FlatpanelsHD

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Co z tego jak w LG i tak kondensatorki sie posypia :)
  • avatar
   Lord_NeReVaR
   2
   To znaczy że w końcu zrobią monitory ?
   • avatar
    patalajka22
    2
    Samsung też pewnie wolałby stosować oled'y w swoich tv, bo gdyby było inaczej to do topowych smartfonów nie ładowałby ich tylko kropki kwantowe(ech ta nazwa).
    • avatar
     kokosnh
     1
     Ja jestem ciekawy czy wreszcie wyeliminowali częste bad pixele przy wielo calowych TV OLED ( bo ich relatywnie częste występowanie trochę mnie odstrasza, w porównaniu do tradycyjnych )
     • avatar
      hideo
      1
      30 lat? w większości przypadków dzisiejsze tv nie wytrzymują dłużej niż 10 lat bo pada elektronika (a LG padają dosyć często w granicach 5-6 lat), sama żywotność matrycy oled to nie wszystko
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Porównywał ktoś oled-a do suhd szajsunga?
       • avatar
        irondick
        -1
        A Laser TV Mitsubishi to już zapomnieli bo za dobry i za tani... Ot, ekonomia.