Kamerki internetowe

Kamerka Logitech Brio 300 zrobi to dobrze

przeczytasz w 2 min.

Kamerka internetowa Logitech Brio 300 ma za zadanie poprawić jakość rozmów wideo – tak w kwestii obrazu, jak i dźwięku. Przy tym wszystkim nie jest szczególnie droga, co może pozytywnie wpłynąć na jej popularność.

Logitech Brio 300 – niedroga i porządna

Można odnieść wrażenie, że w temacie kamerek internetowych niewiele się ostatnio dzieje. I właściwie sporo jest w tym racji. Nie jest też jednak tak, że nie dzieje się zupełnie nic. Na przykład Logitech wypuścił właśnie na rynek nową serię Brio 300, która za stosunkowo nieduże pieniądze oferować ma wszystko, czego potrzeba do efektywnej komunikacji – tak w prywatnej sferze, jak i tej służbowej.

Podstawa specyfikacji nie robi wrażenia, ale jest akceptowalnym minimum: kamerki Logitech Brio 300 oferują mianowicie rozdzielczość Full HD, płynność na poziomie 30 klatek na sekundę i pole widzenia równe 70 stopni. Ważniejsze jest to, że mogą pochwalić się automatyczną korekcją natężenia światła i wysokim kontrastem dynamicznym. W efekcie pozostajemy dobrze widziani nawet wtedy, gdy oświetlenie w naszym pokoju nie należy do najlepszych. 

Logitech Brio 300 kamerka

Producent podkreśla, że jesteśmy nie tylko dobrze widziani, ale też słyszani. To zaś za sprawą wysokiej jakości mikrofonu z funkcją redukcji szumów z otoczenia. Hałasy w tle nie przysłonią więc naszego głosu. Wśród zalet wypada też zapisać połączenie przez uniwersalne złącze USB typu C oraz fizyczną zasłonę obiektywu – dla zwiększenia prywatności. 

Ile kosztuje kamerka Logitech Brio 300?

Scott Wharton z firmy Logitech twierdzi, że „kamery internetowe z serii Brio 300 są idealne dla tych, którzy chcą w prosty, ale znaczący sposób, poprawić swoje doświadczenia związane ze spotkaniami wideo dzięki zewnętrznej kamerze internetowej”. To prosty, ale czy też tani sposób? Cóż, to kwestia subiektywna. Cena kamerki wynosi około 360 złotych, a więc mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za sprawdzony model C920 – ciekawe jak wypadłby ten duet na testowym ringu. 

Logitech Brio 300 wygląd

Na koniec wypada jeszcze wspomnieć o tym, że kamerkę Logitech Brio 300 można kupić w jednym z trzech wariantów kolorystycznych: białym, grafitowym lub różowym. To powinno zapewnić wizualną spójność z innymi peryferiami szwajcarskiego producenta. 

Źródło: Logitech

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Dawajcie kamerki internetowe w 4K@60FPS...

  Ich rozwój stoi w miejscu od 10 lat...
  • avatar
   force
   0
   Kolejna branża, która po pandemii robi wszystkich w konia, Kamerka Logitech C920 przed pandemią była do dostania w cenie ok 150zł-200zł. Podczas pandemii, kiedy wszyscy rzucili się na kamerki, bo praca zdalna, i spotkania na chatach, kamerki zostały wyprzedane, a nowa partia była już w cenach ok 400zł. Ja się nie dziwie, jest popyt, to można dać wyższą ceną, ale co to ma do cholery być teraz? Te ceny powinny wrócić bo Logitech oficjalnei robi wszystkich w konia.
   • avatar
    Bywalec2
    0
    Zróbcie test kamer sim + wifi + akumulator do monitoringu domu, garażu itp. Skupcie się na zasięgu wifi i pojemności akumulatora. Nie wiem nawet czy takie kamery w ogóle są.