Ciekawostki

Kryptowaluty pomagają Ukrainie – do naszego sąsiada trafi ogromny przelew

przeczytasz w 1 min.

Ukraina prawie od miesiąca jest w czasie wojny i wymaga pomocy ludzi dobrej woli. Warto tutaj zwrócić uwagę na świetną mobilizację entuzjastów kryptowalut, którzy wspomogli naszego sąsiada ogromnym zastrzykiem wirtualnej waluty.

Ukraina jeszcze przed wojną mocno otworzyła się na kryptowaluty i uregulowała rynek wirtualnych walut. Jak się okazuje, takie decyzje mocno pomogły jej w czasie konfliktu.

Ukraina otrzymała ogromne wsparcie kryptowalutami

Ukraina właściwie już od początku konfliktu zaczęła przyjmować darowizny w postaci kryptowalut – oficjalne konto początkowo akceptowało najpopularniejsze waluty: Bitcoin, Ethereum i Tether, ale później otworzyło się także na inne, mniej popularne altcoiny (w tym np. Dogecoin).

Mychajło Fiodorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, ostatnio pochwalił się, że na koncie Narodowego Banku Ukrainy zgromadzono już darowizny w wysokości 60 mln dolarów.

Droga społeczności kryptograficznej, jesteście niesamowici! Jesteśmy wdzięczni za tak ogromne wsparcie. Każda darowizna ma znaczenie. Nasz Crypto Found osiągnął właśnie 60 mln dolarów. Kryptowaluty mają realny wpływ.

Oczywiście na tym zbiórka się nie kończy - można podejrzewać, że na koncie znajdzie się jeszcze większa kwota. Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie programów pomocy humanitarnej i Sił Zbrojnych Ukrainy.

Źródło: Twitter @ Mychajło Fiodorow, Aid For Ukraine

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  -1
  Proszę was ile to jest 60mln dolarów ?? Przy wydatkach państwa, kwoty liczy się w miliardach...
  A co do Krypto, to nadal uważam, że inwestowanie w nie pieniędzy to głupota i że nie ma perspektyw na większe wzrosty. Ale to zwykle tak jest, że jak inwestowanie w coś staje się modne, to oznacza, że inwestycja może przynieść dużą stratę.
  • avatar
   ch3rub
   -2
   Nadal ktoś uważa, że to samo zło i należy je zdelegalizować?

   ps. trochę prowokacyjnie ale nie mogłem się powstrzymać ;)