• benchmark.pl
 • Gry
 • Mad Max wreszcie mniej tajemniczy - nowe informacje i ujęcia z rozgrywki
Gry

Mad Max wreszcie mniej tajemniczy - nowe informacje i ujęcia z rozgrywki

przeczytasz w 2 min.

Mad Max bardzo długo pozostawał projektem bardzo kuszącym, ale jednocześnie mocno tajemniczym. Wreszcie się to jednak zmienia.

Mad Max gra

Mad Max bardzo długo pozostawał projektem bardzo kuszącym, ale jednocześnie mocno tajemniczym. Wreszcie się to jednak zmienia i ostatnie dni przynoszą nam sporo nowych wieści na temat produkcji Avalanche Studios.

Zgodnie z przeciekami, obszerna zapowiedź Mad Max pojawiła się w najnowszym numerze magazynu Game Informer. Nie trzeba było długo czekać, a ujawnione tam informacje już trafiły do sieci i dzięki nim poznaliśmy kilka istotnych kwestii związanych z rozgrywką.

Jeśli chodzi o fabułę to akcja przedstawiać ma wydarzenia rozgrywające się przed tymi, jakie zobaczymy w filmie Mad Max: Fury Road. Głównym przeciwnikiem bohatera będzie Scrotus - szef gangu, którego członkowie panoszyć mają się na każdym kroku. Dadzą oni się we znaki już na samym początku rozgrywki, ale nie piszemy w jaki sposób, ponieważ niektórym mogłoby zepsuć to zabawę.

Zdradzić możemy za to, że wyzwaniem ma być także sam świat. Trzeba będzie bowiem szukać wody oraz jedzenia, ponieważ tylko one pozwolą dłużej przeżyć. Co ciekawe pomoże w tym pies, który towarzyszyć ma bohaterowi podczas wędrówki. Tę ułatwiać mają samochody, ale o tym akurat wiadomo już od dawna.

Mad Max gra samochód

Ciekawostką jest za to fakt, że prócz podstawowego terenu działań w grze pojawić ma się otaczający go obszar - The Big Nothing. Ma być on dostępny dla bohatera, ale przeżycie tam może okazać się bardzo trudne z uwagi chociażby na ciągłe, niezwykle silne burze piaskowe. Po co zatem w ogóle się tam zapędzać? Na przykład po ciekawe znaleziska pomagające później chociażby w rozbudowie samochodu. Tym zajmie się z kolei Chumbucket - mechanik i jedyny człowiek, któremu bohater będzie mógł zaufać.

Rzecz jasna nie zabraknie bezpośrednich starć z ludźmi wspomnianego Scrotusa. Jeśli chodzi natomiast o mechanikę walk to przypominać będą one ponoć to z czym mamy do czynienia w grach z serii Batman: Arkham.

Dowiedzieliśmy się zatem całkiem sporo. Poniżej zobaczyć możecie jeszcze materiał, na którym o grze opowiadają sami twórcy. Jest to też okazja do tego, aby rzucić okiem na krótkie ujęcia z rozgrywki.


Kilka dni temu potwierdzono, iż Mad Max zadebiutuje w tym roku, ale twórcy zrezygnowali z wydania gry na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Tym samym na premierę szykować mogą się właściciele PC oraz konsol PlayStation 4Xbox One.

Źródło: allgamesbeta, gamepur, youtube

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arek9182
  7
  Zaczyba sie Hype... Gra powiazana z filmem... marketing.
  Wywiady z tworcami... wszyscy wiemy jak to sie pozniej konczy.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Może być ciekawie;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Gdybam sobie co będzie gorsze... film czy gra.
    • avatar
     DonHugo
     1
     To i to,bo mad max to tylko istnieje jeden.
     • avatar
      Konto usunięte
      -5
      Pomysł niezły, ale ta gra może być takie dno jak pierwsza część filmu Mad Max, a gra może przypominać inne dno Wheelman, które też polegało na wyścigach!!!
      Wszystko wskazuje na to że tak będzie, bo Avalanche do tej pory nie zrobiło żadnej dobrej gry!!! A jak ktoś powie że Just Cause to dobra seria, to się myli, to zwykła podróbka GTA!!!
      • avatar
       Konto usunięte
       -10
       Szkoda, że na PC też robią, ale może mimo tego będzie to dobra gierka. Na taką się zanosi.
       • avatar
        stalkerpl
        0
        słabo wyjdzie, bardzo słabo a ta ich gatka jest warta tyle co kupa