Przeglądarki WWW

Menedżer haseł w Google Chrome zmienia się na lepsze

przeczytasz w 1 min.

Menedżer haseł wbudowany w przeglądarkę Google Chrome doczekał się dużej aktualizacji, poprawiającej bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. Spójrzmy, co konkretnie dodano.

Co nowego w Menedżerze haseł od Google?

Menedżer hasełGoogle Chrome doczekał się bardzo dużej aktualizacji. Najważniejszą informacją jest to, że narzędzie będzie wreszcie obsługiwać weryfikację wieloetapową. Oznacza to – ni mniej, ni więcej, że zanim hasło zostanie automatycznie uzupełnione w formularzu, użytkownik będzie musiał się uwierzytelnić, na przykład za pomocą odcisku palca lub funkcji rozpoznawania twarzy.

Menedżer haseł 2FA

Za sprawą tej aktualizacji menedżer haseł otrzyma również nowe miejsce w przeglądarce Chrome (będzie miał specjalną strefę, która ułatwi przeglądanie zapisanych haseł i zmianę ustawień). Inną oczekiwaną nowością jest możliwość dodawania notatek do zapisanego hasła (co może pomóc na przykład w przypominaniu sobie haseł). 

Wreszcie, dzięki tej aktualizacji, użytkownicy, którzy chcą przenieść swoje hasła z innego menedżera do tego od Google, mają teraz ułatwione zadanie, gdyż możliwe jest bezproblemowe zaimportowanie pliku .csv z konkurencyjnej usługi.

Menedżer haseł csv

Warto korzystać z Menedżera haseł

Dostępny na komputerach i urządzeniach mobilnych Menedżer haseł jest zintegrowany z kontem Google, co pozwala wygodnie korzystać ze swoich internetowych profili na wszystkich sprzętach. Tego typu narzędzia sprawiają, że ustawianie silnych i unikalnych haseł we wszystkich usługach nie sprawia kłopotów (wystarczy wszak zapamiętać tylko jedno, główne hasło).

Źródło: Google Blog, Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xmexme
  2
  Google jak Microsoft ciągle kombinuje jak utrudnić ludziom życie. Z Gmaila już nie korzystam bo szkoda nerwów na ich politykę., Teraz się wzięli za chrome, na szczęście są inne przeglądarki.
  • avatar
   studionti
   2
   Ja się będę uwierzytelniał żeby wypełnić formularz a tymczasem hacker (znowu) zaczyta wszystkie hasła z serwera.
   • avatar
    xmexme
    0
    .
    • avatar
     pawluto
     0
     Żadne tam menadżery haseł ...Tylko mały notanik i ołowek ...a co bogatsi to długopis...:)
     Zapisujemy a notatnik chowamy by nie był na widoku...

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login