Gry

Metro Exodus rozbudowane o Sam's Story. Gra lada dzień trafi na Steam

przeczytasz w 1 min.

Gracze, którzy zdecydowali się wydać pieniądze na Metro Exodus raczej nie żałują swojej decyzji. Można przypuszczać, że zechcą spędzić przy tym tytule kilka kolejnych godzin i poznać dodatek Sam's Story.

Drugi dodatek do Metro Exodus już dostępny

To drugi (po The Two Colonels), a zarazem ostatni z większych dodatków przygotowanych przez twórców. Wspominaliśmy o nim w zeszłym miesiącu, a skoro plany co do premiery nie uległy zmianie, można już rozpocząć zabawę. O ile jest się gotowym na jeszcze jeden wydatek, ponieważ Sam's Story wyceniono na 75 złotych.

Dodatek trafił jednocześnie na wszystkie platformy docelowe podstawki (jest wymagana), a więc PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Podobnie jak The Two Colonels, Sam's Story to dodatek fabularny.

„Sam’s Story opowiada historię amerykańskiego żołnierza Sama, który pod dowództwem pułkownika Millera radził sobie zarówno w moskiewskim metrze, jak i na pokładzie Aurory. Sam od dawna marzy o powrocie do ojczyzny i może nawet ponownym spotkaniu ojca. W metrze wydawało się to niemożliwe, ale gdy okazało się, że ludzie przetrwali nie tylko w Moskwie, pojawiła się iskierka nadziei. Z uporem i konsekwencją szukając drogi do USA, Sam opuszcza Aurorę, żeby odwiedzić Władywostok, jego zalane porty i ruiny budynków. Przekonuje się jednak, że to nie będzie zwykła wycieczka, a wszystkie umiejętności przetrwania przydadzą mu się teraz bardziej, niż kiedykolwiek.”

Sama gra wreszcie trafi na Steam (i raczej nigdzie indziej)

Metro Exodus to jedna z pierwszych dużych gier, które w wersji PC zarezerwowane zostały dla sklepu Epic Games, czemu towarzyszyło zresztą spore zamieszanie. Warto jednak przypomnieć, że wyłączność miała obowiązywać rok od premiery i właśnie zbliża się dzień, w którym Metro Exodus zadebiutuje na Steam. Stanie się to 15 lutego.

Platforma mająca większą rzeszę zwolenników niż Epic Games może poprawić i tak dobre już wyniki sprzedaży. Jednocześnie ostatnio na jednym z portali społecznościowych opublikowano wpis, który rozwiewa wątpliwości co do ewentualnego pojawienia się gry GOG. Nic takiego się nie wydarzy.

Źródło: Koch Media, metrovideogame

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ghola
  2
  Mam, przeszedłem, fajna historia, niestety wycieli prawdopodobnie content z finalnej wersji, w trailerze widać kobietę płynącą od wodą, niema tego w dodatku, a przynajmniej aj tej sceny nie uświadczyłem.

  Chodzi o ten moment:
  https://youtu.be/zv32Iz1UHdI?t=81

  Za to bicie twórcom należy się za:
  - Nieznośnie piszczące urządzenie (nie spoiluję) szlag człowieka może momentami trafić, że o tym że przeciwnicy tego nei słyszą nie wspomnę, czasem echo szło...
  - Sam normalnie gadatliwy ponad normę, podniesiesz jeden scar a ten "O zajebiaszcze" ...
  - ale najbardziej manto bym sprawił twórcom za ochydne checkpointy. Przynajmniej cztery razy wczytywałem wcześniejszy stan gry bo mnie odcięto od contentu, przed przejściem przez każde drzwi (animacja) radzę zapisać grę ;)
  - Za krótkie!! Chce więcej :D

  Za to brawa za:
  - Dodatek do Metro :D
  - za to ze główny bohater gada z npcami, jak mnie niemowa Artyom wnerwiał ... baba go gani za coś tam a ten milczy, też mi komandos, chociaż z drugiej strony też by mi się gadać nie chciało po tym jak bym znowu w swoje miasto przywalił atomówką ;) (już w dwóch Pułkownikach mi to straszne do gustu przypadło).
  - Fajne lokacje, jakoś moim zadaniem lepiej wykonane niż w podstawce.
  • avatar
   szymcio30
   -1
   Epic sypnęło groszem i mieli tą grę na wyłączność. Udana kontynuacja aczkolwiek trochę inny klimat niż poprzednie części. Dopiero teraz naprawili HDR i po jego włączeniu czerń nie jest już tak bardzo ciemna dzięki czemu widać więcej detali. Poza tym szkoda, że tylko dwa dodatki, a sama oprawa wizualna nie reprezentuje takiego poziomu jak na podrasowanym demie z XBOX ONE X z 2017r