• benchmark.pl
 • Gry
 • Dlaczego Metro: Redux nie może być darmowe dla tych, którzy za serię już płacili?
Gry

Dlaczego Metro: Redux nie może być darmowe dla tych, którzy za serię już płacili?

przeczytasz w 1 min.

Producent zdecydował, że w takim przypadku można będzie skorzystać ze zniżki w wysokości 50%, ale dla niektórych to wciąż mało.

Metro: Redux gra pakiet

Wydawanie odświeżonych edycji dobrze znanych już gier stało się obecnie bardzo modne. Dotyczy to również serii Metro, która wkrótce trafi w nowych szatach na PC oraz konsole PlayStation 4Xbox One. Właściciele pierwszej z wymienionych platform pytają, dlaczego nie mogą otrzymać pakietu Metro: Redux za darmo?

Zastanawiają się nad tym rzecz jasna ci, którzy kupili wcześniej Metro 2033 oraz Metro: Last Light, a więc obydwa tytuły, jakie znajdą się w Metro: Redux. Producent zdecydował, że w takim przypadku można będzie skorzystać ze zniżki w wysokości 50%, ale dla niektórych to wciąż mało. W związku z tym 4A Games postanowiło wyjaśnić, dlaczego inne rozwiązanie nie wchodzi w grę.

"Uważamy, że 50% rabatu jest więcej niż uczciwe w stosunku do ilości pracy, która została tutaj przez nas włożona. To jest kompletny remake oryginalnej gry na najnowszym silniku, który oferuje znacznie bogatsze doświadczenia niż oryginał, ulepszoną grafiką, wydajność i rozgrywkę."

Jednocześnie wprost przyznano, iż zmiany zdecydowanie bardziej widoczne będą w Metro 2033. Mimo tego również w przypadku Metro: Last Light nie dało się przygotować jedynie aktualizacji. W związku z modyfikacją silnika gry trzeba było zdecydować się na nową pozycję.

Poza tym, pobieranie opłat od graczy, którzy kupili Metro 2033 oraz Metro: Last Light usprawiedliwiane jest również obecnością w Metro: Redux wszystkich dodatków do obydwu gier.

Przypominamy, iż Metro: Redux trafi do Europy 29 sierpnia.

Źródło: pcgamer, steamcommunity

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Jestem w posiadaniu obu części metra lecz grafika w normalnej wersji była świetna (mowa tu o PC oczywiście) i nie widzę powodu by kupować to samo dla czego FPSów mi obie odsłony działały świetnie.Jak by poszerzyli grę o nowe lokacje itp to wtedy tak ale dla lepszych texturek w 2033 czy optymalizacji do 2034 dla mnie nie warto bo po co jak to co mam jest tak samo dobre.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Metro chociaz niezłe Stalkerowi do pięt nie dorasta.
   • avatar
    Anonim20
    1
    W Metro 2033 "HD" nie będzie żadnych nowych lokacji, tylko:
    -poprawiona grafika
    -usprawnienia AI
    -naprawa innych błędów
    Wszystko by mogło funkcjonować jak patch.

    Natomiast Metro LL
    - usprawnienia AI
    - eliminacja błędów
    - wszystkie DLC

    Ale cóż będziemy głosować naszymi portfelami, czym więcej się sprzeda tym więcej tego shitu będzie pojawiać ;)
    • avatar
     cyferluu
     1
     Ja napiszę może mało odkrywczą rzecz. Jak masz obie części i nie chcesz płacić za Redux to przejdź sobie kuźwa jeszcze raz te części które zakupiłeś. Proste!
     • avatar
      Lonnger
      -1
      4A Games ukazują tym działaniem, że nie mają pomysłu na nowe tytuły i zaczynają się kombinacje, które mają na celu utrzymanie się na powierzchni. Łatwiej jest przecież przenieść grę na nowy silnik i poprawić tekstury niż stworzyć nowy pełnowartościowy tytuł. Według mnie można się spodziewać za niedługo Reduxa w Humble Bundle, bo ludzie nie będą wydawać kasy dwa razy na to samo.
      • avatar
       BonnyDirt
       -19
       Przeszedłem Metro 2033 i Metro: Last Light to po cholerę miałbym drugi raz to przechodzić jak to jest gra jednego strzału przechodzisz i uninstall, zresztą zarówno pierwsza jak i drug cześć mają bardzo ale to bardzo przyzwoita grafikę, bezsensem jest wydawanie Metro: Redux.

       Pozycja dla tych co nigdy w to nie grali choć i tak lepiej kupić za grosze Metro 2033 i Metro: Last Light i przejść a grafikę olać bo jest ona dobra.

       A Ci co grali to albo warezy albo torrenty i można sobie ściągnąć wstawek będzie na pewno dużo, bo szkoda pieniędzy na jakiś remake czegoś co jest dobre :)
       • avatar
        Artik
        0
        Kupę, ale tym razem na PS4. Obie wersje skończyłem po łebkach.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Z filmami jest podobnie. Gdy masz wersje DVD filmu, to za BD i tak musisz zapłacić pełną cenę :).
         • avatar
          jarnuszkiewiczm
          0
          Stalker to moja religia a nie zwykła gra, skończone wszystkie części po 10 razy, i przeleciałem każdy dostępny mod fabularny i nie tylko do każdej cześci :d haha