• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft będzie opóźniał premierę PlayerUnknown’s Battlegrounds na PS4?
Gry

Microsoft będzie opóźniał premierę PlayerUnknown’s Battlegrounds na PS4?

przeczytasz w 1 min.

Podobno podjęte zostały już konkretne negocjacje z przedstawicielami studia Bluehole.

W ostatnich miesiącach o PlayerUnknown’s Battlegrounds mówi się naprawdę sporo. Nic dziwnego, ponieważ gra osiągnęła bardzo duży sukces, jego skala zaskoczyła nawet twórców. A gdzie zainteresowanie graczy, tam zyski. W takiej sytuacji mogą pojawiać się różnego rodzaju zagrywki.

Jak zapewne wiecie, PlayerUnknown’s Battlegrounds oferowane jest obecnie na PC. Produkcją studia Bluehole zainteresował się jednak Microsoft, w wyniku czego jeszcze w tym roku PlayerUnknown’s Battlegrounds trafi na Xbox One. Ostatnio pojawiły się sugestie, że dość szybko lista platform docelowych rozszerzy się także o PlayStation 4, ale być może trzeba będzie na to poczekać.

Wedle informacji redakcji bloomberg, Microsoft będzie opóźniał premierę PlayerUnknown’s Battlegrounds na PlayStation 4. Podobno podjęte zostały już konkretne negocjacje z przedstawicielami studia Bluehole.

Przy tak popularnym tytule tego typu krok może okazać się opłacalny. To samo źródło sugeruje, iż w przypadku powodzenia negocjacji, PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawi się na PlayStation 4 najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku.

Oficjalnie nikt sprawy nie komentuje, w studiu Bluehole usłyszeć można jedynie tyle, że wszyscy koncentrują się na przygotowaniu gry w wersji na Xbox One i nie mają nic więcej do powiedzenia.

Źródło: bloomberg

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xchaotic
  1
  A gra w to ktos na kontrolerze na PC?
  Pytam serio - czy da sie na jakims serwerze, ze znajomymi bez spinki pograc?
  Ja i tak FPSa sobie nie wyobrazam bez kb+m, ale fajnie by bylo czasem popykac na telewizorku...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Wiadomo że w USA jest "wolna Amerykanka", ale taka praktyka jest legalna na starym kontynencie?

   Przecież to wygląda na jawną łapówkę, gdy firma (A) namawia firmę (B) aby nie robiła interesów z firmą (C) W ZAMIAN ZA KORZYŚCI MAJĄTKOWE.

   Pomijam już że to nie jest interes a zwykłe chamstwo.
   Jeśli chcę aby tytuł nie wyszedł na PS4, niech kupią studio, wtedy będą mieli prawo decydować o takich kwestiach.

   Choć w tym przypadku sprawa zdaje się być banalna bo wiadomo że zarówno MS i SONY to duże firmy, jednak w ogólnym rozrachunku, właśnie dzięki takim praktykom bogate korporacje nieuczciwie koszą mniejszą konkurencję.
   Zamiast uczciwie: produktem i wsparciem - to łapówkami by inne firmy rezygnowały z współpracy z ich konkurencją.

   Tym sposobem myślenie i działania, dojdziemy do momentu gdzie na Ziemi zostanie jedna mega-korporacja, która bez przeszkód pozbyła się całej konkurencji - jakością produktów i usług?
   ...nie, tym że było ją stać na odpowiednie łapówki i sztuczne niszczenie czyichś interesów.
   • avatar
    kristof080
    1
    No nie wiem, na razie to MS nie ma za mocnej karty przetargowej. To biznes, a 60 milionowy rynek, ktory posiada Sony, jest bardzo mocna karta przetargowa.