Przeglądarki WWW

Microsoft Edge z Chromium do pobrania - ruszyły publiczne testy

przeczytasz w 1 min.

Każdy zainteresowany może już pobrać testową wersję przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium. To ważny etap!

Kilka miesięcy temu stało się jasne, że w swojej nowej odsłonie przeglądarka Microsoft Edge wykorzysta silnik Chromium, który zajmie miejsce autorskiego EdgeHTML. Moment ten jest coraz bliżej i teraz amerykański gigant zachęca do tego, by sprawdzać, jak to działa.

Microsoft oficjalnie udostępnił pierwsze wydanie przeglądarki Edge bazującej na open-source’owym silniku Chromium. Nie jest to wersja stabilna, ale też do jej sprawdzenia nie jest wymagane bycie „Insiderem”. Konkretnie do przetestowania są dwie edycje: (bardziej stabilna) Dev i (aktualizowana codziennie) Canary. Wkrótce dołączyć ma do nich także (najstabilniejsza, aktualizowana co 6 tygodni) Beta.

Pobierz Microsoft Edge Chromium (download):

Pobierz Microsoft Edge Chromium (download)

Co oznaczają przenosiny na Chromium? Między innymi stabilność i większą szybkość działania. Dodatkowo pozwala to Microsoftowi wdrażać najnowsze rozwiązania internetowe, a użytkownikom – korzystać z obszernego katalogu rozszerzeń.

Wraz z silnikiem Edge pożyczy „chrome’owy” interfejs, ale będzie też zawierał autorskie rozwiązania Microsoftu, takie jak Windows Defender SmartScreen, Bing czy News. Dodajmy, że nie zabrakło także trybu nocnego / ciemnego.

Edge screen

Na razie trudno powiedzieć, kiedy to wszystko zostanie sfinalizowane, ale skoro już teraz wystartowały publiczne testy, to niewykluczone, że nie będziemy musieli długo czekać. Oczywiście inną kwestią pozostaje to, czy w ogóle czekamy. 

Dajcie znać w komentarzach, czy zmiana silnika będzie dla was wystarczającym powodem, by dać przeglądarce Microsoft Edge jeszcze jedną (a może dopiero pierwszą) szansę.

Źródło: Microsoft, TechRadar

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Raider0001
  2
  nie synchronizuje się z chmurą google więc odpada w moim przypadku
  • avatar
   chris55
   1
   Masz poważne problemy z ortografią.
   • avatar
    drFrankenstein
    -1
    Jak nie będzie funkcji Set Tabs Aside to w sumie nie będzie sensu z tego kożystać. Sam kożystam z Edge tylko i wyłącznie żeby mieć tą funkcję, bo pozwala pracować nad wieloma rzeczami na przemian.
    • avatar
     Blackshadow
     -3
     Zapotrzebowanie na ram pewnie z dwa razy większe.