Tablety

Microsoft nie stworzy systemu tylko dla tabletów

przeczytasz w 1 min.

Microsoft nie chce robić tego, co inni, i póki co nie będzie optymalizował swojego systemu operacyjnego pod kątem tabletów.

Co prawda kilka firm zapowiedziało tablety wyposażone w nadchodzący system operacyjny Microsoftu, Windows 8, jednak sama firma z Redmond sprawia wrażenie, że nie jest specjalnie zainteresowana tym ciągle rosnącym rynkiem i nie zamierza specjalnie zmieniać swojego systemu pod kątem dotykowych płytek.

Warto przeczytać:
ThinkPad X220 - 12,5-calowy laptop i tablet
 Pegatron Lucid - tablet z Windows 7

Jeden z dyrektorów brytyjskiej filii Microsoftu, Ashley Highfield, powiedział, że firma nie chce być wtórna i nie zamierza sprzedawać czegoś, co już jest obecne na rynku. Te słowa stoją nieco w sprzeczności z zarzutami jakie wysunął pod adresem Steve'a Ballmera i koncernu współzałożyciel Microsoftu Paul Allen.

Według Highfielda, Microsoft woli tworzyć naprawdę innowacyjne rozwiązania, które zaskoczą klientów i konkurencję. Gigant z Redmond mógłby zdecydować się na wypuszczenie systemu zoptymalizowanego pod kątem tablerów, tylko jeśli byłby on o wiele nowocześniejszy od rozwiązań konkurencyjnych.
 

Skoro Microsoft z rezerwą wypowiada się na temat Windows 8 na tabletach, czy całkiem porzuci ten rynek? W końcu Windows 7 niezbyt dobrze nadaje się do tego typu urządzeń, a nie wiemy nic o tym, by Windows Phone 7 miał dostać swoją wersję tabletową. Z drugiej strony, gdyby firmie z Redmond nie zależało na tabletach, po co chwaliłaby się tym, że jej nowy system operacyjny może działać na procesorach ARM?


Źródło: tomshardware.com

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    marioking
    0
    Kij mu w nos. To ogolnie obled zeby przy tych cenach co zdzieraja co dwa lata systemy nowe wprowadzali. Zamiast dopracowac to co wypuscilic szukaja frajerow, no i znajduja! Pal licho jak maja naiwniakow niech sobie wprowadzaja, ale oni na dodatek zmuszaja ludzi do zakupu nowszysch wersji! Kupuj viste bo xp nie dostanie dx10, teraz kupuj w7 bo vista nie dostanie nowej przegladarki. W7 nie powiem wyglada na udany ale utopic na system tyle kasy, a oni za rok czy dwa powiedza chcesz aktuazliacje kupuj kolejny. Niby mam wolna wole, ale na lapku ciagle uzywam xp ktory sie swietnie sprawdza i "postep" ktory wymuszaja to granda nie koniecznosc.