Smartfony

Microsoft ma stworzyć smartfona, który będzie odbiegał od znanych nam kanonów

przeczytasz w 1 min.

Pytanie, czy ktoś w to jeszcze wierzy? Microsoft na rynku smartfonów nie znaczy obecnie wiele.

O sytuacji firmy Microsoft na rynku smartfonów można powiedzieć sporo, ale wnioski nie byłyby raczej optymistyczne. Wiele osób straciło już nadzieję, że wspomniany producent odegra w kontekście tego typu urządzeń większą rolę. Ten zdaje się jednak nie poddawać.

Jeśli mielibyśmy przypomnieć sobie ostatnio zaprezentowany smartfon z logo Microsoft musielibyśmy sięgać do głębszych zasobów pamięci. W najbliższej przyszłości też nie wypada spodziewać się nowości, ale producent daleki jest od ogłaszania rezygnacji ze smartfonów.

Satya Nadella przypomniał w ostatnim wywiadzie, iż Microsoft współpracuje obecnie przy tworzeniu smartfonów między innymi z HP, skupiając się przede wszystkim na dostarczaniu rozwiązań bezpiecznych i innowacyjnych (tutaj padł przykład funkcji Continuum), ale także rozwijaniu aplikacji na... Androida oraz iOS.

CEO Microsoft stwierdził też, że jego zespół z pewnością przygotuje kolejne smartfony. Tyle tyko, że „mogą one nie wyglądać jak smartfony, z którymi mamy obecnie do czynienia”. Od razu nasuwa się pytanie, czy chodzi tutaj o przewijającego się w przeciekach Surface Phone'a?

Źródło: theverge

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  MS w dziale mobilnym jest świetnym przykładem jak nie prowadzić biznesu.
  Najpierw wprowadza nowy system (Windows Phone 7), który mniej potrafi niż poprzednik (Windows Mobile), a kupcom obiecuje aktualizacje do wszystkich następnych wersji.
  Następnie wprowadza kolejną wersję (WP 8), ale nie do końca kompatybilną z poprzednią, po czym z rozbrajającym uśmiechem oświadcza, że tylko żartował z aktualizacją, przy czym zaznacza, że oczywiście teraz już na pewno i na 1000% będą aktualizacje z WP 8 do kolejnych wersji.
  No i sytuacja się powtarza, z tym że WP 10 wychodzi w wersji beta, wiesza się, wywalają się aplikacje i stabilizowanie systemu trwa do dziś.

  I jak ewentualny klient może chcieć kupić telefon od MS, skoro oni już kilkakrotnie popełnili te same błędy i kilkukrotnie mieli swoich klientów w nosie?

  O ile Androida można nie lubić za mnóstwo innych problemów (np. wydajnościowych), to producenci słuchawek z nim są bardziej rzetelni niż MS, nawet uwzględniając takie wpadki jak Samsung Note 7.
  • avatar
   GGrzegorz
   2
   Hm, jeśli chodzi o tworzenie rozwiązań "odbiegających od znanych nam kanonów", to Microsoft ma sporo doświadczenia - w zasadzie cała historia MS, to odbieganie od kanonów. Niektórych RFC oprogramowanie Microsoftu nie ogarnia od lat '90 do dziś... A swoją niemoc nazywa -a jakże- innowacyjnym podejściem :)
   • avatar
    Yukko
    2
    Dla mnie odbiegnięciem od kanonu byłoby stworzenie smartphona powiedzmy 4,5 cala, ekran góra 720p bo i po co więcej z baterią co wytrzyma z dwa tygodnie bez konieczności ładowania.

    Czyli mały, tani co trzyma długo jak to sprzęt mobilny działać powinien.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Jakbym miał pobawić się we wróżkę, to telefon oparty na Snapdragon 835 z 6/8GB RAM oraz jakąś sensowną przestrzenią na dane 64-128GB, wystarczyłby na co najmniej 5 lat. Oczywiście taki telefon musiałby mieć odblokowany bootloader, oraz posiadać wymienialną kamerę (z możliwością upgrade w przyszłości).

     Chyba nikt nie chce kupować co 10-12 miesięcy nowego smartfonu, no chyba że daje zarobić operatorom i bierze telefony na kontrakt.

     Marzy mi się taki telefon, którego producent umożliwi instalację Androida lub Windows 10 ARM.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Na razie mam L950 i mi pasuje całkowicie. Ale jak coś nowego wypuszczą to będę bardziej niż zainteresowany.
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       co do ankiety, MS nie ma nawet pomysłu na rynek Desktopów. to co się dzieje, idzie po prostu siłą rozpędu. miejmy nadzieję (tak wiem, to drugi monopol) że windows na desktopach zostanie wyparty przez desktopowego androida. cała sterta aplikacji już jest.
       • avatar
        PITUCH1
        0
        innowacyjne podejście M$ i WP, to kup pan nowszy model bo skype, messenger, i inne PODSTAWOWE "" aplikacje przestają działać :P
        tym torem to sądzę , że 650 to był ostatni telefon z WP który kupiłem lubej ....... czekam na jakąś fajną nokie z androidem :)