Internet

Skype staje się coraz bardziej darmowy

przeczytasz w 1 min.

Kolejne funkcje komunikatora Skype zmieniają status z "Premium" na "darmowy". Cóż, możemy się chyba tylko cieszyć.

Skype screenshot

Microsoft zauważył wreszcie, że udostępnianie funkcji aplikacji za darmo może się naprawdę opłacić. Zyskują na tym bowiem obie strony. W ciągu ostatnich miesięcy gigant z Redmond przekształcił kilka produktów z klasy Premium na darmowe. Na przykład producenci urządzeń z ekranami mniejszymi niż 9 cali mogą już wykorzystywać Windowsa (i później go aktualizować) bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Teraz przyszedł czas na jedną z najpopularniejszych aplikacji w portfolio Microsoftu – Skype.

Wcześniej w tym roku firma Microsoft postanowiła uczynić rozmowy grupowe w Skype darmowymi. Teraz producent idzie o krok dalej i udostępnia bezpłatnie również funkcję współdzielenia ekranu przez więcej niż dwóch użytkowników. Ta opcja powinna być odblokowana dla wszystkich posiadaczy najnowszej wersji tego komunikatora.

Wydaje się oczywistym dlaczego firma Microsoft udostępnia za darmo coraz większą liczbę niebiznesowych funkcji Skype. Przede wszystkim, aby zgromadzić i zachować jak największą liczbę użytkowników na platformie. Poza tym, im więcej ich jest, tym większa szansa, że któryś z nich zdecyduje się jednak na wykupienie dostępu do funkcji Premium. 

Nie jest tajemnicą, że Microsoft robi wszystko co w jego mocy, by uczynić Skype domyślną platformą komunikacyjną wewnątrz swojej firmy, ale i zachęcić do tego innych. Gigant rozważa włączanie komunikatora do kolejnych swoich usług. I choć Skype ma za sobą trudną historię, wydaje się, że w ostatnim czasie platforma ustabilizowała się i Microsoft stoi przed naprawdę dużą szansą na sukces.

Źródło: Neowin

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  9
  Coraz bardziej darmowy? to chyba nie używaliście skype przed tym jak nie był w rękach microsoftu. Jedyne co tam bylo płatne to możliwość dzwonienia na stacjonarne telefony
  • avatar
   siwyandrew
   6
   Jacy oni kochani! Niegdyś darmowe rzeczy ponownie są darmowe! Hurra chwalmy M$ bo jest taki userfriendli! Szkoda tylko, że żre kompa na poziomie porownywalym z gg, w oknie rozmowy masz reklamy, interface zostal przebudowany i nic już nie jest tak dobre jak kiedyś! skype 4 wciąż rządzi, choć niestetyjest problem z polaczeniem sie z tabletem
   • avatar
    3ndriu
    4
    Wydaje mi się że Skype miał już kiedyś opcję współdzielenia ekranu, za darmo...
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     To tylko kamuflaż.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      jebac skypa zamula jak nie wiem co