Technologie i Firma

Microsoft Surface Pro z LTE i gogle HoloLens w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft rozpoczęła w Polsce dystrybucję hybrydowego laptopa Surface Pro w wersji LTE oraz gogli rzeczywistości mieszanej HoloLens.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na początku grudnia do sprzedaży w Polsce trafiły dwa urządzenia Microsoftu, które mogą wydać się szczególnie interesujące profesjonalistom. To hybrydowy laptop Surface Pro z modułem LTE oraz gogle HoloLens.

Polska premiera Surface Pro z LTE-A

Jednym z największych minusów (poza tym bardzo atrakcyjnego) Surface Pro jest brak modułu LTE, który nieco ogranicza jego mobilne możliwości. A właściwie był i ograniczał, bo w sprzedaży pojawił się już model, który z Internetem łączy się nie tylko poprzez Wi-Fi. 

„Ogranicz zakłócenia przepływu pracy dzięki stałej łączności z Internetem, gdy jesteś poza miejscem pracy. Nowe urządzenie Surface Pro z LTE Advanced zapewnia łączność 4G LTE na całym świecie dzięki obsłudze 20 pasm LTE” – zachwala producent. Urządzenie ma siedem anten, które mają zapewniać stabilne połączenie.

Surface Pro z LTE-A to konkretnie wariant z procesorem Core i5, z dodatkowym miejscem na kartę nano SIM (którą można jednak zastąpić także usługą eSIM). Dodajmy jeszcze, że jest to sprzęt przeznaczony do dystrybucji w kanele B2B.

Gogle HoloLens dostępne w Polsce

W 29 europejskich krajach, w tym w Polsce, zadebiutowały oficjalnie również gogle HoloLens, które mają olbrzymi biznesowy potencjał. – „[To urządzenie] pozwala realizować zadania szybciej, bezpieczniej i efektywniej, a także tworzy nowe sposoby współpracy między pracownikami, klientami oraz partnerami firm” – twierdzi Microsoft.

Ile producent życzy sobie za tę nowość na polskim rynku? Gogle są dostępne w dwóch wersjach: Development Edition (za 14 349 złotych) oraz bogatszy o rozwiązania dla profesjonalistów Commercial Suite (za 23 849 złotych). Niestety wciąż urządzenie obsługuje wyłącznie język angielski.

Źródło: Microsoft

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rahl_r
  0
  Cyt: " Niestety wciąż urządzenie obsługuje wyłącznie język angielski." LoL

  W świecie gdzie oficjalnym językiem wewnętrznym w np. BMW(niemiecki koncern!) jest angielski, to co najmniej zabawny wymóg.
  Nie spotkałem dev-kita z lokalizacją, a to dokładnie tego typu sprzęt, dobra znajomość języka to jeden z najmniejszych wymogów jaki trzeba spełniać aby móc tego sensownie użyć.
  • avatar
   czorcik696
   0
   Już widzę te kolejki elektryków, operatorów maszyn, deweloperów, oraz poważnych przedsiębiorców ustawiających się po hololensy :/ Chciałbym zobaczyć REALNE zastosowanie takich gogli, działający program nadający się do praktycznego użycia, a nie mambo-jambo od grafików z microsoftu. Poczta, przeglądarka, pogoda i graficzne popierdółki to za mało. Zwłaszcza, że szybciej można to obskoczyć ze smartfona.