Internet

Microsoft Sway: „uproszczony PowerPoint” debiutuje w MS Office

przeczytasz w 1 min.

Sway to edytor prezentacji, ale szybszy, bardziej intuicyjny i mocno uproszczony.

Sway

Do edytorów Word, Excel i PowerPoint w dostępnym dla wszystkich portfolio Office Online dołączyła właśnie aplikacja Sway. Jest to uproszczone narzędzie do tworzenia i oglądania prezentacji, które ma spore szanse na ciepłe przyjęcie.

Jak opisuje Microsoft, założenie dla Sway jest proste: umożliwić użytkownikom tworzenie webowych prezentacji z wykorzystaniem tekstu, obrazów i filmów, niezależnie od tego, z jakich korzystają oni urządzeń.

Aplikacja jest nazywana uproszczonym PowerPointem, ponieważ w przeciwieństwie do starszej siostry Sway nie wymaga od nas żadnej wiedzy na temat projektowania – układ i szablon graficzny zostaną wybrane automatycznie (choć oczywiście będzie można te elementy także zmienić). 

Sway test

Sway jest jak PowerPoint, tyle tylko, że nie musimy się zastanawiać nad tym, gdzie, co i jak rozmieścić – jest szybszy i bardziej intuicyjny. Sway nie zastępuje PowerPointa, a jedynie staje się narzędziem o podobnych możliwościach, choć innych zastosowaniach. Według Microsoftu nowy edytor sprawdzi się przede wszystkim przy tworzeniu biuletynów, podręczników szkoleniowych, broszur, wspominek z wakacji itp.

Sway funkcje

Narzędzie Sway dostępne jest z poziomu platformy Office Online (działa z większością aktualnych przeglądarek internetowych), jak i w formie aplikacji na komputery z systemem Windows 10 oraz urządzenia mobilne z Windows Phone i iOS, trwają też prace nad wersją na Androida. Aby móc korzystać z edytora wystarczy posiadać konto Microsoft.

Źródło: Microsoft, VentureBeat

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!