Gry

Microsoft zamyka Ensemble Studios

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj pojawiła się pogłoska jakoby gigant z Redmond przymierzał się do zamknięcia jednej z najbardziej znanych firm deweloperskich działających w pod jego skrzydłami. Mowa oczywiście o Ensemble Studios, które dotąd stworzyło takie bestsellery jak seria Age of Empires czy Age of Mythology, a obecnie pracuje nad projektem Halo Wars. Likwidacja  firmy miałaby nastąpić zaraz po ukończeniu Halo Wars, przy czym część pracowników nie związana z produkcja tejże gry miałaby otrzymać wypowiedzenia już wczoraj.
Wszystko to brzmiało dość nieprawdopodobnie biorąc pod uwagę wkład studia Ensemble (istniejącego od 1995 roku) w sukces Microsoftu jako wydawcy gier. W dniu dzisiejszym jednak wiadomość ta została w całości potwierdzona przez Microsoft Games Studios.
W oficjalnym komunikacie tejże firmy możemy przeczytać, że Ensemble Studios zostanie faktycznie zamknięte zaraz po ukończeniu gry Halo Wars. Przyczyny podjęcia takiej decyzji konkretnie nie podano stwierdzając jedynie, że u jej podstaw leżą względy finansowe. Co ciekawe Microsoft zaznaczył w swoim oświadczeniu, ze główna ekipa twórców likwidowanej firmy utworzy nowe studio deweloperskie, które zapewni odpowiednie wsparcie dla wydanego Halo Wars, a jednocześnie będzie współpracować z Microsoftem przy produkcji nowych projektów. Czyżby gigant z Redmond chyłkiem wycofywał się z produkcji gier na PC?
 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Gothar
    0
    Jak coś nie jest dochodowe to trzeba to zamknąć takie prawo rynku. Muszą szukać rozwiązań żeby bilans roczny był jak najlepszy.