Oprogramowanie

Milion użytkowników Office 2010 beta

przeczytasz w 1 min.

Beta wersja Office 2010 została opublikowana 2 tygodnie temu, a już teraz wyprzedziła wszystkich swoich poprzedników w kwestii zainteresowania odbiorców i ilości użytkujących ją osób.

Oficjalna data wypuszczenia Office'a 2010 do sprzedaży została ustalona na czerwiec roku 2010. Wersja ta będzie zawierać dużo udogodnień i ulepszeń względem wersji beta. Funkcja "backstage view" zastąpi tradycyjne menu "Plik", "Wstążka" zastąpi tradycyjne rozwijane menu i paski narzędzi we wszystkich dostępnych aplikacjach pakietu Office 2010, ulepszone zostanie wyszukiwanie i nawigacja, pojawi się nowe narzędzia do edycji zdjęć i wideo i wiele innych.

W finalnym produkcie pojawi się wiele zmian tworzonych z myślą o klientach biznesowych. Wiele nowości pojawi się w Microsoft Outlook 2010, który umożliwi płynniejsze komunikowanie się między nadawcą, a odbiorcą maila, nawet wówczas jeśli jeden z nich nie będzie miał dostępu do poczty elektronicznej. Tą innowacją będzie możliwość płynnego wykorzystania innych technologii komunikacji takich jak chat, telefonia VoIP, rozmowy wideo, itp. Zmiany zostaną również wprowadzone do takich produktów jak Microsoft Project 2010 czy też Microsoft Sharepoint 2010. Office 2010 ma gwarantować większą integrację poszczególnych narzędzi, łączenie ich funkcji, a także pracę grupową nad jednym dokumentem.

Microsoft Office 2010 będzie dostępny w 6 różnych edycjach - Starter, Home, Student, Home and Business, Standard, Professional i Professional Plus.

Źródło: TechConnect


    

Masz swój ulubiony sprzęt, program lub grę? Zapraszamy do udziału w Plebiscycie Roku 2010. Zgłoś swój Produkt Roku 2010!


Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szawel
  0
  Kolejne zmiany interfejsu w najsłynniejszym programie z serii "zamul sobie piecyk razem z M$" oraz "szukajcie a i tak nie znajdziecie tej opcji której szukacie tam gdzie była w poprzedniej wersji bo ją przenieśliśmy by urozmaicić wam pracę".
  Cieszę się, że przesiadłem się z tego chorego produktu na OO kiedy tylko zaczęli szaleć z 2007.
  • avatar
   MadCow
   0
   Całkowicie popieram przedmówcę. Ja osobiście trzymałem się kurczowo 2003 ale zmiana na OO okazała się nie taka straszna jak ją M$ maluje.
   • avatar
    pwoznicki
    0
    @Szawel i @MadCow widać mało pracowałeś z wersją 2007. Zapewne na Vistę też tak najeżdżacie. No cóż. Nie każdy jest uzdolniony. To dalej sobie siedźcie na zacofanym Win XP i Office 2003
    Mnie tam wersja 2007 przypadła do gustu. Ułożenie zakładek i jej zawartość jest intuicyjna. Wszystko co chcę uzyskuję tak samo szybko jak w poprzednich wersjach a może nawet i szybciej.
    W pierwszych dniach/tygodniach używania to fakt. Łatwo nie było. Teraz po dłuższym działaniu w nowych wersjach nie mogę złego słowa powiedzieć.
    Miłego dnia.
    • avatar
     Spirit
     0
     A ja się nie zgadzam. Próbowałem przesiąść się na OO i okazało się to bardzo złym pomysłem. Wersja 07 office'a wcale nie jest taka trudna i zagmatwana. Kwestia dnia lub dwóch i wszystko staje się jasne. Kompa też nie zamula. Z tym akurat nie zgodzę się ani trochę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wybór pakietu biurowego to kwestia gustu i preferencji... osobiście od 5 lat używam OO i nie mam potrzeby korzystania z produktu MS. Jeśli ktoś wcześniej przez lata nie korzystał z programów z klasycznym interfejsem, to może łatwiej będzie mu korzystać z MS Office 2007 / 2010. Ja wychowałem się na wersjach od 4.0 do XP i sposób obsługi wersji 2007 jest dla mnie mało intuicyjny. Ale o gustach się nie dyskutuje :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Osobiście na co dzień korzystam z Offica 2007 - jak się już człowiek przyzwyczai to jest naprawdę intuicyjny. Po za tym Outlook 2007 ma mnóstwo fajnych funkcji których próżno szukać w np.Thunderbirdzie nawet z addonami. Mimo to zgodzę się z 1 postem, że jest to program z "serii "zamul sobie piecyk razem z M$"" (bardzo trafne określenie), po za tym spróbujcie sobie w Exelu otworzyć plik .csv wygenerowany z bazy danych na serwerze - zobaczycie tylko dziwne robaczki w cudzysłowiach pooddzielane przecinkami. Natomiast DARMOWY OOo ma możliwość ustawienia kodowania znaków, znacznika końca komórki itd itp - nie wiem jak M$ mógł o tym nie pomyśleć - czyżby nikt nie korzysta z Offica w zastosowaniach profesionalnych??
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        2010 jest jeszcze łatwiejsza w obsłudze niż 2007. Wreszcie wszystko jest tam, gdzie powinno być. Do tego MS w końcu dodał Outlooka do wersji domowej - a integracja z filtrami antyspamowymi to wzór dla innych programów pocztowych.

        A to, że ma większe wymagania sprzętowe niż wersja z 2003? Ludzie.... 7 lat minęło od tego czasu. Porównajcie średni komputer z tamtego okresu, a z tym. Nic dziwnego, że na obecnych maszynach 2003 jest szybsze. To tak jak mieć obecnie 300FPS w Quake.. i narzekać, że Crysis chodzi za wolno :P