Aplikacje mobilne

Motion Stills - fotograficzna aplikacja od Google dla... wybranych iPhone'ów

przeczytasz w 1 min.

Możliwości aplikacji Motion Stills są naprawdę spore. Skorzysta z nich jednak niewielu użytkowników.

Wydawanie aplikacji mobilnych przez Google nie jest niczym nowym. Tak samo jak fakt, że spora część z nich ukazuje się zarówno na Google Android jak i Apple iOS. Jeśli jednak pojawia się propozycja jedynie na platformę konkurencji robi się wokół tego większy szum.

Tak właśnie jest w przypadku Motion Stills. Tym bardziej, że na dobrą sprawę jest to propozycja dla właścicieli jedynie kilku iPhone'ów. Mowa bowiem o fotograficznej aplikacji dedykowanej osobom korzystającym z opcji Live Photos dostępnej w modelach iPhone 6S, iPhone 6S Plus oraz iPhone SE.

Live Photos pozwala wykonać „żywe zdjęcie”, co w praktyce oznacza, iż rejestrowany jest nie statyczny obraz, ale kilkusekundowy materiał wideo. Efekty są niekiedy bardzo miłe dla oka, ale zewnętrzne aplikacje mają często problemy z odtwarzaniem tego typu plików. Tu z pomocą przychodzi Motion Stills, które zmienia je do postaci GIF.

Motion Stills aplikacja

Aby aplikacja była ciekawsza postarano się o opcję łączenia kilku tego typu plików w jeden. Motion Stills pozwala też poprawiać jakość materiałów poprzez usuwanie nieostrości i algorytm stabilizacji obrazu. Nie mogło zabraknąć opcji pozwalającej na szybkie udostępnienie stworzonego GIFa.

Motion Stills pobrać można ze sklepu App Store. Aplikacja jest darmowa.

Pobierz: 

Motion Stills na iOS

Rozmiar pliku:

22.3 MB

Źródło: googleblog, allindiablog

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  markus15011
  1
  O ironio
  • avatar
   NewUnnamedUser
   0
   Co druga aplikacja do robienia zdjęć na Androida ma opcję dynamicznych zdjęć, np. Z aparat. Rozumiem, że chodzi bardziej o to, że Google tylko dla Apple'a, co nie zmienia faktu, że "androidowcy" niewiele tracą.
   • avatar
    simon96
    0
    "...pozywającej na szybkie udostępnianie..."
    Nie powinno być "pozwalającej/umożliwiającej"?