Mobile

Motion Stills wreszcie na Androidzie

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja Motion Stills (Ruchome zdjęcia) debiutuje na platformie z logo zielonego robota z rocznym poślizgiem.

Chociaż Google ma swój mobilny system operacyjny, to nie zawsze traktuje go priorytetowo. Drobnymi wyjątkami są niektóre aplikacje, które pojawiają się najpierw na konkurencyjnym Apple iOS. Jednym z przykładów Motion Stills.

Aplikacja debiutuje na platformie z logo zielonego robota z rocznym poślizgiem - pod nazwą Ruchome zdjęcia. Powstawała ona po to, aby zdjęcia Live Photos można było zamieniać w pliki GIF. Idea nie uległa zmianie, chociaż przejście na inny system spowodowało drobne korekty. Spójrzmy zresztą na to, jak aplikację przedstawia sam producent.

„Ruchome zdjęcia to opracowana przez dział Google Research aplikacja, która umożliwia nagrywanie krótkich filmów i przekształcanie ich w piękne ruchome grafiki lub przesuwające się panoramy przy użyciu naszej zaawansowanej technologii stabilizacji i renderowania. Pozwala ona tworzyć zapętlone GIF-y lub łączyć klipy w filmy gotowe do udostępnienia znajomym.”

Ruchome zdjęcia

Wypada dodać, że w tym przypadku wszystko odbywa się z poziomu omawianej aplikacji - także wykonywanie zdjęć poddawanych później obróbce. Jak wspomniano powyżej, nie zabrakło stabilizacji, ale wygląda na to, że opcji dotyczących modyfikacji plików GIF jest mniej niż w odpowiedniku na iOS.

Ruchome zdjęcia to aplikacja darmowa. Producent rekomenduje korzystanie z niej na urządzeniach z systemem Android 5.1+.

Pobierz: 

Ruchome zdjęcia na Androida

Rozmiar pliku:

zależy od urządzenia

Źródło: play.google

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Niesamowite, normalnie jeszcze chwila i dojdziemy do prawdziwych filmów.
  • avatar
   TicTac
   0
   Czy to działa bo mnie nie chce ruchomego gifa zrobić, zatrzymuje się na 91 .... i koniec.. i jak tam się usuwa zrobione zdjęcia :(
   • avatar
    NewUnnamedUser
    0
    Możliwość robienia zdjęć dynamicznych, również z konwersją do GIFa była już sto lat temu w różnych aplikacjach na Androida, chociażby w takim "Z aparat".