Smartfony

Motorola potwierdza prace nad smartfonem Moto X

z dnia 2013-06-02
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Smartfony z definicji uznawane są za inteligentne urządzenia, ale w przypadku Moto X ma być to widoczne bardziej niż w jakimkolwiek innym modelu.

Motorola Moto X smartfon

O nowym, wydajnym smartfonie Motoroli mówi się od dłuższego czasu. Do tej pory określano go mianem X Phone, ale wszystkie informacje na jego temat były nieoficjalne. Teraz się to zmieniło, bo producent uchylił wreszcie rąbka tajemnicy.

Przede wszystkim poznaliśmy oficjalną nazwę urządzenia. Dennis Woodside, CEO producenta, udzielił na konferencji D11 wywiadu, w którym to ujawnił, iż Motorola pracuje obecnie nad smartfonem Moto X, który zostanie jej flagowym modelem.

Poza tym dowiedzieliśmy się, że Moto X powstaje w fabryce w Texasie (choć niektóre elementy pochodzić będą z Tajwanu i Korei) i wyposażona zostanie w ekran OLED. Urządzenie oferować ma także pojemny akumulator i obudowę zapewniającą całej konstrukcji dużą wytrzymałość, co akurat w przypadku Motoroli nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Dość ciekawie brzmią jednak inne obietnice. Smartfony uznawane są za inteligentne urządzenia, co zresztą sugeruje już sama ich nazwa, ale w przypadku Moto X ma być to widoczne bardziej niż w jakimkolwiek innym modelu.

"Moto X wie kiedy jest w kieszeni, wie kiedy jest w ręce, będzie też wiedzieć kiedy chcesz zrobić zdjęcie. Domyśli się kiedy jesteś w samochodzie i w zależności od sytuacji proponować będzie Ci różne działania."

Dokładną specyfikację Moto X poznać powinniśmy już wkrótce, bo smartfon zadebiutować ma w sprzedaży latem. Wedle planów producenta jego głównymi rywalami w walce o klienta będzie nowy iPhone i seria Samsung Galaxy.

Źródło: theverge, reviews42

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Znajac motorole pewnie wypuszcza cos fajnego i mniejmy nadzieje innego niz konkurecja ktora w tym momencie troche przysypia...
 • avatar
  czyli taki nowy Nexus
 • avatar
  Ładny :D
 • avatar
  Bateria mam nadzieję, że zostanie n a poziomie Motoroli. Oby. :)
 • avatar
  Motorola naprawdę mnie zaskakuje. Ich tel są świetne! Zawsze miałem nokię, ale zdecydowałem się jednak na moto i nie żałuję ;) Poza tym dla mnie za mało jest tel QWERTY...
 • avatar
  Moto-Moto jestem słonko!
 • avatar
  Mam motorole razr xt910 i nie zamienie na nic innego, jakosc wykonania zabija wszystkie inne telefony z tego przedzialu cenowego. Jak wyjdze moto X to zastanowe sie czy nie zadzownic do rodziny z USA w sprawie motoroli.