Laptopy

Mobilne stacje robocze MSI z certyfikatem AutoCAD 2014

przeczytasz w 1 min.

To dodatkowy argument mający przekonać osoby poszukujące laptopów do profesjonalnych zastosowań.

MSI GT70 mobilna stacja robocza widok przód

Firma MSI to nie tylko producent sprzętu dla graczy, ale także mobilnych stacji roboczych przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań. W ostatnim czasie w ofercie producenta pojawiła się seria takich urządzeń wyposażonych w bardzo wydajne podzespoły.

W gronie tym znalazły się MSI GT70 20L, GT70 20K - 3K IPS Edition oraz GT60 20J wyposażone w karty graficzne Nvidia Quadro (modele K4100M, K3100M oraz K2100M), procesory Intel HaswellCore i7 oraz działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8 lub Windows 7 Professional.

Jak deklaruje producent, wymienione stacje robocze zostały stworzone dla użytkowników z takich zawodów jak projektanci, architekci, czy osoby zajmujące się obróbką filmów. Teraz firma MSI będzie mieć w ręku kolejny argument mający przekonać takie osoby, że jest to sprzęt właśnie dla nich. Mowa o certyfikacie AutoCAD 2014, który mobilne stacje robocze MSI uzyskały jako pierwsze na świecie. Certyfikat przyznawany jest przez firmę Autodesk.

MSI GT60 mobilna stacja robocza widok front

Było to możliwe głównie dzięki zastosowaniu w tych laptopach kart graficznych z serii Quadro, które dysponują rdzeniami CUDA oraz oferują wsparcie dla OpenGL 4.3, DirectX 11, Shader Model 5.0, OpenCL czy Precision FP32. Pozwala to na płynne działanie profesjonalnych aplikacji typu Adobe CS6, Autodesk Inventor, AutoCAD, Dassault Systemes CATIA, czy SolidWorks.

Źródło: techpowerup

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  To jedynie gejmerska zabawka niskiej ligii z dorzuconym Quadro zamiast GTX. Nikt poważny nie pokaże się z takim czyms na spotkaniu z klietami lub konferencji. Chyba, że dodatkowo ubierze się w kostiu wojownika power rangers.

  Do tych zadań są thinkpady W, dell precision i od biedy nawet elitebook, a nie jakieś gejmerskie gnioty. Prawdziwe mobilne stacje robocze są projektowane na bazie topowych lapków biznesowych.
  • avatar
   dragon79
   0
   Ciekawe jak wyglądają warunki gwarancji i wsparcia w porównaniu do stacji roboczych DELL Precision... DELL ma to świetnie zorganizowane: dobra gwarancja na matryce, ubezpieczenia od kradzieży, od przypadkowego uszkodzenia - natychmiastowa wymiana laptopa itd. Ponadto duże możliwości konfiguracji - laptop może zostać dowolnie skonfigurowany przez klienta i jest produkowany dokładnie z tych wybranych komponentów.
   • avatar
    sceri
    0
    Wygląda bardziej na sprzęt dla graczy niż mobilną stację roboczą.
    Wiecie może czy jest do tego sprzętu dedykowana stacja dokująca? Moim zdaniem jest to wymóg konieczny w tym segmencie.