Karty graficzne

MSI szykuje karty graficzne Radeon RX MECH 2 - GPP wiecznie żywe?

przeczytasz w 1 min.

Nowa seria ma obejmować niereferencyjne karty graficzne z linii Radeon RX 500. Na sklepową premierę przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Wprawdzie GeForce Partner Program to już historia, ale odgórne restrykcje i tak przyczyniły się do powstania osobnych serii kart graficznych. Firma MSI w związku z tym planuje uruchomić nową markę Radeon RX MECH 2, która będzie skupiać karty graficzne Radeon RX 500.

Jak donosi serwis TweakTown, początkowo w ofercie producenta pojawią się modele Radeon RX 580 i RX 570. W obydwóch przypadkach będziemy mieli do czynienia z fabrycznie podniesionymi zegarami, co powinno przełożyć się na dodatkowy wzrost wydajności.

Nowe karty zostaną również wyposażone w autorskie chłodzenie – obejmuje ono masywny radiator, kilka niklowanych ciepłowodów, a na aktywną część coolera składają się dwa duże wentylatory Torx Fan 2.0. Całość schowano pod efektowną, czarno-czerwoną obudową.

Sprzedaż nowych modeli podobno została zaplanowana na lipiec, ale szczegóły techniczne powinniśmy poznać już na początku czerwca podczas targów Computex 2018. Jak myślicie, nowa seria MSI ma szansę odnieść większy sukces niż ASUS AREZ?

Źródło: TweakTown

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  6
  Są 2 opcje:
  1) Już byli w zaawansowanym stadium koncepcji albo i nawet w fazie produkcji kiedy Nvidia ogłosiła koniec GPP, więc lepiej nie tracić wsadzonej w to kasy + zabezpieczenie przed kolejnymi wybrykami ze strony Nvidii.

  2) Nvidia oficjalnie skończyła GPP (żeby nie zgarnąć jakieś komisji z USA czy EU za wykorzystywanie monopolu) ale za kurtyną PR'u w za nic się nie zmieniło.

  Bardziej jestem skłony od drugiej opcji, w końcu wiadomo że Nvidia próbowała już kilka przekrętów żeby "zabezpieczyć" swoją część rynku.
  • avatar
   Rav-X
   -1
   A ja myślę, że ta nowa seria, to rekompensata dla AMD za nieudolny program NVIDII GPP, przez który producenci zostali z "ręką w nocniku". Nie zdziwię się jak to będą całkiem udane konstrukcje i lepsze od Gaming X.
   • avatar
    chotnik2
    -2
    Jeszcze męczyć 580?
    Chociaż w sumie co innego sprzedawać, Vega 56 się zaczyna od 2.6k (cena nowego 1080 wypasa) a V64 od 3k (czyli w cenie uzywanego 1080Ti).
    Potem się dziwić, że AMD ma 5% udziału w rynku...