Laptopy

MSI Wind przyspieszy o 30 proc.

przeczytasz w 2 min.

Oficjalna aktualizacja BIOS-u dla netbooka MSI Wind ma sprawić, że komputerek zaoferuje wydajność o 30 proc. wyższą.

W miniową środę firma MSI oficjalnie udostępniła aktualizację do BIOS-u w wersji 1.09. Plik jest przeznaczony dla netbooków Wind i sprawia, że użytkownicy tych urządzeń mogą je przyspieszyć. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby Wind został podkręcony o 8, 15 lub 24 proc., co – w trybie 24 proc. – powoduje wzrost wydajności na poziomie 30 proc.

Podczas gdy poprzednia aktualizacja BIOS-u, wersja 1.08 Beta, wprowadzała funkcję overclockingu za pomocą jednego z przycisków, najnowsze uaktualnienie oferuje już możliwość znacznego zwiększania wydajności oraz kilka dodatkowych poprawek. Dlatego posiadacze MSI Wind powinni zaktualizować BIOS – zagraniczne źródło sugeruje, że wzrost wydajności jest naprawdę zauważalny.


Wind – aktualizacja BIOS-u dodaje skrzydeł (Fot. Tom's Guide.com)

Netbooki takie jak MSI Wind nie zostały opracowane po to aby oferować świetną wydajność. Niemniej jednak jakikolwiek wzrost wydajności zawsze był i będzie ciepło przyjmowany przez użytkownika. Dobrze jest wiedzieć, że firma MSI dba o swoich klientów i pokusiła się o wprowadzenie funkcji automatycznego podkręcania w netbooku, który teoretycznie mógłby się bez niej obejść, ponieważ kupując tego netbooka po prostu wiemy, że nie będzie to szybki komputer, lecz narzędzie nadające się głównie do przeglądania internetu czy odbierania poczty e-mail. Dodatkowo overclocking Winda to także atut dla producenta – klienci wybierający netbooka z pewnością zwrócą uwagę na fakt, że Wind oferuje możliwość darmowego zwiększania wydajności.

No właśnie, czy możemy tu mówić o darmowym wzroście? Nie do końca, ponieważ nie płacimy co prawda pieniędzmi, ale czymś innym. Po zaktualizowaniu BIOS-u może dojść do tego, że system chłodzenia netbooka stanie się wyraźnie głośniejszy. Co więcej, niektórzy użytkownicy alarmują, że ustawienie overclockingu na najwyższy tryb może powodować, że komputer nie będzie działał stabilnie. W dodatku czas pracy na baterii skróci się o cenne minuty wtedy, gdy skorzystamy z podkręcania. Tak więc za wydajność płacimy – przede wszystkim – głośniejszą pracą netbooka oraz krótszym czasem pracy na akumulatorze.

Aktualizację BIOS-u w wersji 1.09 znajdziecie tutaj. Natomiast poradnik dotyczący przeprowadzenia tej funkcji jest dostępny w serwisie ElectricVagabond.com.

Źródło:Tom’s Guide.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    deel77
    0
    Ten komputerek zawsze wydawał się lepszy niż sławne eeePC Asusa. Teraz jeszcze wydajniejszy i dobrze.