Internet

MySpace przegrał z Naszą Klasą

przeczytasz w 1 min.

Amerykański portal społecznościowy MySpace przegrał konkurencję z polską Naszą Klasą i w konsekwencji postanowił zlikwidować swój oddział w naszym kraju. Jego polska wersja będzie istniała nadal, ale zarządzanie nią będzie się odbywało w Niemczech. Decyzja jest spowodowana tym, że Nasza Klasa odebrała amerykańskiemu portalowi zbyt wielu reklamodawców. Niedawno MySpace zamknął też swój oddział w Holandii.

Wiele portali z zagranicy ma spore kłopoty z zakotwiczeniem się w krajach, w których działają już dobrze umocowane na rynku lokalne odpowiedniki. Tak było na przykład z amerykańskim portalem aukcyjnym eBay, który do dziś bez większych sukcesów usiłuje konkurować z potężnym Allegro.

To nie koniec problemów MySpace. Na rodzimym rynku za Oceanem niedawno wyprzedził go Facebook, który jeszcze rok temu był mniejszy o niego czterokrotnie. Wygląda więc na to, że MySpace musi przeformułować swoją strategię, aby móc dalej osiągać sukcesy w coraz trudniejszych i bardziej konkurencyjnych czasach.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  co dobre ma trwać, a co złe ma upaść proste ; P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Przecież NK jest w cholerę nudne... nie wiem jak to jest możliwe... co jest na NK? Multum fikcyjnych kont i to wszystko.