Internet

Gdzie dziś przesiaduje polski internauta?

przeczytasz w 1 min.

Lider rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych nie zmienia się od lat. Pomimo wszystkich kontrowersji Facebook przyciąga najwięcej polskich internautów i zatrzymuje ich na wiele godzin każdego miesiąca.

Jeżeli Polak korzysta z Internetu, to na 80 proc. jest też użytkownikiem Facebooka, na 20 proc. wrzuca lub przegląda zdjęcia na Instagramie, a na 5 proc. ma konto na NK. Są to wnioski z najnowszego badania Gemius/PBI i serwisu Wirtualnemedia.pl.

Polacy (wciąż) kochają Facebooka

21,69 miliona realnych użytkowników w Polsce miał Facebook w maju 2018 roku, co stanowi prawie 80 proc. wszystkich internautów w naszym kraju. Każdy z nich poświęcił mu sporo swojego czasu – średnio ponad 5 godzin i 43 minuty. Oznacza to, że jest to u nas zdecydowanie najpopularniejszy serwis społecznościowy i żadne związane z nim kontrowersje tego nie zmieniają.

Facebook, Twitter i Google+ tracą, Instagram, Wykop i LinkedIn zyskują

Facebook wprawdzie stracił trochę użytkowników w ciągu ostatniego roku (ich liczba spadła z prawie 22,5 mln), ale to samo spotkało Twitter i Google+. Można więc przypuszczać, że powodem jest mniejsze zainteresowanie internautów „klasycznymi” portalami, tym bardziej że…

Spory wzrost zanotował na przykład Instagram, będący drugą siłą w naszym kraju. Z 4,9 mln w 2017 roku zrobiło się prawie 6 milionów użytkowników dzisiaj. Na plusie jest także (przegrywający z Twitterem) Wykop, GoldenLine, LinkedIn czy Pinterest. Ciekawostką może być to, że wciąż pewnym zainteresowaniem cieszą się NK, Fotka i GG (przy których spędzamy stosunkowo dużo czasu – warto spojrzeć na tę właśnie kolumnę).

Social TOP 2018

Dane te dotyczą odwiedzin w przeglądarce, ale z usług społecznościowych często korzysta się też z poziomu aplikacji. Trzeba przyznać, że TOP 5 nie jest ani trochę zaskakujące: króluje Messenger (mający prawie 10,5 mln realnych użytkowników), za nim znajduje się Facebook (8,3 mln), a dalej są WhatsApp (4,5 mln), Instagram (3,2 mln) i Google+ (3 mln). Z pełnym raportem można zapoznać się tutaj.

Źródło: Wirtualnemedia.pl. Ilustracja: geralt/Pixabay (CC0)

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  putout
  3
  fake. przecież jak sie wejdzie na te wykopy, benchmarki, pclaby i resztę to wszędzie "nie mam konta i większość moich znajomych też nie" xD
  • avatar
   sebmania
   3
   Liczyłem na jakiś top 10 stron pornograficznych i się trochę zawiodłem.
   • avatar
    xmexme
    2
    na prawdę? ktoś tego używa?
    • avatar
     dariozpata
     2
     Ja siędzę głownie na stronach przyznających zasiłki socjalne i wszelkiego rodzaju zapomogi i paczki dla ubogich!
     • avatar
      victordeleco2
      1
      *zjadacze czasu
      • avatar
       sabaru
       1
       Przed komputer albo przed smartfonem.
       • avatar
        Marucins
        0
        Z tej listy to tylko fejsbuk a reszta nie.
        • avatar
         kombajn
         0
         Zestawienie cokolwiek absurdalne. Idę o zakład że najczęściej odwiedzaną stroną internetową na której ludzie spędzają najwięcej czasu jest Youtube a nie internetowe wysypisko śmieci pt Facebook.
         • avatar
          gieraczek
          0
          Chyba zapomnieliście o YouYube :P według niektórych źródeł jest to ponad 19 mln (dane na 2017 r.) warto więc chociaż wspomnieć o tym medium :P

          Pozdrawiam
          Adam Gierak
          www.skitenis.pl