Procesory

Najtańszy Arrandale za 260$??

przeczytasz w 1 min.

Koncern Intel, wprowadzając do sprzedaży w pierwszym kwartale 2010 roku procesor Arrandale, ustali jego cenę prawdopodobnie na poziomie 260$.

Wraz z Arrandale na rynku ma się pojawić procesor SU9400, pracujący z taktowaniem 1.4GHz. Największą jego zaletą będzie TDP na imponująco niskim poziomie 10W. Arrandale będzie miał nieco wyższe zużycie energii, jednak nie zapominajmy, że w przeciwieństwie do SU9400, przy 2 rdzeniach będzie obsługiwać 4 wątki a dodatkowo będzie posiadał zintegrowany układ graficzny.

Wstępna cena SU9400 wynieść ma 262$. Arrandale może jednak stać się droższym procesorem od niego. Być może Intel podniesie jego cenę jeszcze bardziej ze względu na zintegrowany układ graficzny, dotychczas sprzedawany przez koncern wraz z chipsetem.

Źródło: Fudzilla

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  heh jakoś nie wróże świetlanej przyszłości z taką ceną. Atom z grafiką od Intela nijak się będzie miał do platformy NV ION szczególnie z taką ceną.
  • avatar
   Harry Lloyd
   0
   Co tu ma Atom do rzeczy? Arrandale to mobilny Nehalem w 32 nm, czyli Core i3.
   • avatar
    assistant
    0
    Aż tak mało to nie jest, na dzień dzisiejszy to ok 850zł
    • avatar
     Harry Lloyd
     0
     Ogólnie dziwny news. Cena 262$ dotyczy procesora SU9400, który nalezy do rodziny Core 2 i serii Ultra Low Voltage. Chyba normalne że będzie bardzo drogi.

     Wystąpiła spekulacja co do ceny Arrandale, która nie jest niczym podparta. Nie podano tu żadnych szczegółów odnośnie choćby taktowania i TDP, a cena wyssana z palca.

     Arrandale będzie występował w trzech wariantach TDP - 18/25/35 W. Te ostatnie na pewno nie będę miały tak kosmicznych cen.