Karty graficzne

Naucz się programować procesory NVIDII

przeczytasz w 1 min.

Swoją premierę ma dzisiaj książka "Programowanie procesorów masowo równoległych: podejście praktyczne". To pierwszy podręcznik dotyczący tej tematyki.

Autorami książki są dr David B. Kirk, współudziałowiec firmy NVIDIA, będący poprzednio szefem zespołów badawczych oraz dr Wen-mei Hwu, szef Electrical and Computer Engineering in the Coordinated Science Laboratory, jeden z dyrektorów Universal Parallel Computing Research Center oraz główny badacz w CUDA Center of Excellence na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign.

Książka zawierająca 256 stron jest przeznaczona do nauczania  zaawansowanych studentów oraz profesjonalistów w zakresie podstawowych założeń programowania równoległego oraz architektury GPU. Wydana przez oficynę Morgan-Kauffman, rozwija zagadnienia różnorodnych technik  tworzenia programów obliczęn równoległych oraz omawia liczne przypadki zastosowania tej metody.

Podstawowe informacje na temat publikacji:

 • Pierwszy i jedyny podręcznik opisujący jak należy programować w środowisku masowo równoległym
   
 • Fragmenty pochodzące od firmy NVIDIA są w programie nauczania ponad 300 uniwersytetów na całym świecie
   
 • Konspekt został przetestowany i był nauczany przez D. Kirka na Uniwersytecie Illinois
   
 • W książce opisywane są OpenCL oraz CUDA C, język programowania równoległego firmy NVIDIA opracowany specjalnie dla środowisk masowo równoległych

Więcej informacji na temat książki "Programowanie procesorów masowo równoległych: podejście praktyczne" znaleźć można pod adresem elsevierdirect.com/morgan_kaufmann/kirk/.

Publikację można kupić za pomoca serwisów ElsevierAmazon.

Źródło: NVIDIA

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  teraz tylko brakuje coś takiego od ATi:
  Naucz się programować procesory ATi
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To jest taka sytuacja jak programowanie pod IE. Myślę że nie ma programisty któremu się podoba pisanie kodu osobno pod IE i całą resztę... Ale to jest metoda na wykorzystanie chwilowej kontroli rynku i nie ma znaczenia dobro nikogo poza firmą!
   • avatar
    Warmonger
    0
    Cena wydaje się dość... dziwna, ale procesy równoległe to przyszłość i wciąż niewielu programistów jest w stanie wykorzystać możliwości oferowane przez tą technologię.
    Mam nadzieję, że za rok - dwa, gdy będę miał już szanse wykorzystać taką wiedzę w praktyce, literatura stanie się bardziej dostępna. :>
    • avatar
     krzywyzielarz
     0
     Cóż można rzec, 256 stron o takim zagadnieniu, to po prostu wyłudzanie kasy. wątpię, że w tych kilku stronach jest zawarte dużo wiedzy.

     Ciekaw jestem kiedy doczekamy się książki normalnych rozmiarów, z DUŻĄ ilością wiedzy traktującej o tematyce OpenCL, no i za rozsądną cenę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Cóż... zarówno książka, jak i jej cena zostały przygotowane dla profesjonalnych programistów z krajów zdecydowanie wyżej rozwiniętych niż Polska, gdzie tego typu newsy komentują niedzielni czytacze o chudych portfelach.

      Jako programista interesujący się przetwarzaniem równoległym, chętnie dorwał bym ją w swoje łapki. Ładna, okrągła liczba stron 256, to zdecydowanie więcej niż "kilka". Jak mawiał Alf, "parę" to dwie, a "kilka" to siedem.