Nawigacja GPS

Nawigacja dla rowerzystów

przeczytasz w 0 min.

Nawigacja w samochodzie to już nie nowość. Z nadejściem wiosny wreszcie możemy przesiąść się na dwukołowe pojazdy. Asus wprowadza na rynek nawigację Asus R300 adresowaną nie tylko dla kierowców samochodów, ale także rowerzystów. Dzięki specjalnemu uchwytowi użytkownik będzie mógł przymocować nawigację do kierownicy roweru i bez problemu poruszać się po mieście. W celu ochrony przed draśnięciami, zadrapaniami i odpryskami, do uchwytu dołączony jest przezroczysty pokrowiec wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego.

Z kolei dzięki zestawowi słuchawkowemu usłyszymy wszystkie komendy. Nawigacja R300 to lekkie urządzenie o grubości 1,38 cm i wadze 140g. Nie tylko bez problemu zaprowadzi nas do celu, ale także przy pomocy interfejsu Bluetooth 2.0 pozwoli na automatyczne i bezpieczne prowadzenie rozmów w trakcie jazdy. Dzięki dotykowemu ekranowi obsługa urządzenia ma być prosta i wygodna, nie tylko podczas jazdy samochodem czy rowerem, ale także na spacerze.


Asus R300 wykorzystuje najwyższej jakości mapy 2D i 3D z nazwami ulic. Dostęp do wielu punktów POI jest dogodny, bez potrzeby manualnego wprowadzania pełnych danych. Na ekranie szybko pokazują się szukane lokalizacje. Nawigacja wyposażona jest w wbudowany czujnik natężenia światła, który automatycznie dostosowuje siłę podświetlenia ekranu LCD w zależności od aktualnych warunków oświetleniowych. Pozwala to na doskonałe obserwowanie wyświetlanych komunikatów niezależnie
od pory dnia czy sytuacji na drodze, np. po wjeździe do tunelu, bądź gdy nieoczekiwanie pojawi się silny strumień światła. Dzięki tym funkcjom, oczy kierowcy nawet po długiej podróży nie będą narażone na zmęczenie, a sam kierowca nie będzie musiał poświęcać zbyt wiele uwagi na odczytywanie komunikatów podawanych w trakcie jazdy.


Ponadto R300 posiada funkcję FM Transmitter, dzięki której nawigacja wysyła sygnał do odbiornika radiowego umieszczonego w aucie. Nawigacja wyposażona jest w kartę Micro SD (obsługa kart do 4GB). Urządzenie odtwarza pliki muzyczne w formacie MP3, a także pliki wideo oraz zdjęcia. W komplecie

są dołączone mapy 12 krajów Europy: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Węgry, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Turcja, Ukraina.


Urządzenie jest dostępne będzie w sugerowanej cenie 849 zł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!