Projektory

1000 lumenów z przenośnego projektora LED NEC NP-L102W

przeczytasz w 1 min.

Niedrogi i niezły - nowy przenośny projektor w ofercie firmy NEC.

NEC NP-L102W projektor

Przenośne projektory nie kojarzą się z najwyższą jakością projekcji. Tak jednak jak technologia w zaawansowanych urządzeniach idzie do przodu, tak i w tych mniejszych. Dzięki temu dzisiejsze modele mobilne dorównują, a czasem nawet przewyższają możliwościami swoich większych braci sprzed kilkunastu miesięcy. Taki właśnie jest nowy NEC.

NEC NP-L102W to przenośny projektor wykorzystujący diody LED, który charakteryzować ma się stosunkowo dużą jasnością – na poziomie 1000 lumenów. Urządzenie charakteryzuje się też obsługą rozdzielczości WXGA (1280 x 800 punktów), która do normalnych zastosowań jest zdecydowanie wystarczająca. Kontrast ma z kolei współczynnik 10 000:1.

Ważący 3,1 funta (1,4 kg) i będący wymiarów standardowej powieści projektor został wyposażony w 1 GB pamięci wewnętrznej i zawiera zintegrowane oprogramowanie Office Viewer umożliwiające otwieranie dokumentów Word, Excel czy PowerPoint bez konieczności podłączania do komputera. Miłym dodatkiem jest obecność slotu karty SD. Ze źródłem obrazu łączyć może się także poprzez moduł WiFi lub złącza HDMI, VGA i kompozytowe. Całości dopełnia głośnik o mocy 2 W.

Projektor NEC NP-L102W zadebiutować ma rynku już wkrótce. Jego sugerowana cena detaliczna została ustalona na 799 dolarów.

Źródło: SlashGear, AVMagazine

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  3,1 kilograma w litrze na diodach led, to co oni tam włożyli?
  Zakładam, że akumulatorów nie ma i że zasilacz jest zewnętrzny.
  • avatar
   jkbrenna
   0
   1000 lumenow to nie jest tak duzo dfla projektora, moze by raczej podano, jaki zasieg ten projektor ma...( w normalnych warunkach...i stosunek odleglosci ekranu do wielkosci obrazu..a co do akumulatora to pozo cos takie, przeciez na polu sie to nie uzywa.