Systemy operacyjne

Netbooki: Windows XP lepszy od Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Windows 7 przyniósł wiele ulepszeń i usprawnień, z których jak się okazuje, zadowolonych jest wielu użytkowników. Pod warunkiem, że nie są użytkownikami netbooków.

Z ostatnich testów przeprowadzonych przez Laptop Mag jednoznacznie wynika, że niektóre netbooki pracują zdecydowanie dłużej na Windowsie XP, niż na nowym Windows 7. Jest to nieco zaskakujące, jeśli brać pod uwagę słowa Microsoftu, z których dotychczas wynikało, że podczas prac nad Windows 7 bardzo dużo uwagi poświęcono zwiększonej oszczędności energii. Windows 7 miał być dużo bardziej "energooszczędny" niż Vista i o ile ten cel został zrealizowany, to do XP jeszcze mu nieco brakuje.

Testy wykazały, że niektóre netbooki z systemem Windows XP działają nawet o 47 minut dłużej, niż te z Windows 7! Liczby te były uzależnione od pojemności baterii stosowanej w testowanych modelach, ale pewnym jest fakt, że jeśli szukacie systemu, dzięki któremu będziecie mogli dłużej pracować bez ładowania, to spośród tych 2 kandydatów wybór powinien być oczywisty.

Porównanie czasu działania netbooków

Nie należy zapominać o tym, że Windows 7 jest bardziej zaawansowanym i wymagającym systemem (i ciekawszym graficznie). Długość pracy może być też determinowana przez większą liczbę zabezpieczeń w nowszym systemie, serwisów jakie pracują w tle.

Wydaje się, że w dobie nowych systemów Windows XP nadal nie przestaje być dobrą alternatywą.

Źródło: tomshardware

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  y0ddh4
  0
  Szczerze mówiąc myślałem, że różnica jest większa, rzędu 2, a nawet 3 godzin pracy, tutaj okazuje się, że jest to niecała godzina. Myślę, że 5 godzin pracy to i tak długo i jeżeli komuś bardzo zależy na Win7 to może zainstalować w netbooku Win7 zamiast XP.
  • avatar
   kubbak
   0
   No ale czego tu się innego spodziewać skoro wymagania sprzętowe XP są zdecydowanie mniejsze niż 7. 7 miał być bardziej energooszczędny od Visty i taki jest.
   • avatar
    dawid_dj
    0
    Druga sprawa to ergonomia systemu W7 i XP. Na pewno 47 minut na nowym interfejsie nie zyskasz, ale na pewno niektóre funkcje są bardziej dostępne i lepiej realizowane jak w XP. Coś za coś.
    • avatar
     szawel
     0
     M$ do dziś musi się gryźć w D, że XP za bardzo im się udał i teraz mają problemy z przebiciem go czymś nowym ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak netbook to tylko xp...na co komu w tym dx11? Poza tym windows 7 jest przereklamowany a poprawna nazwa to vista v 1.1 (od visty zresztą nie jest w niczym lepszy i odpala się nieraz dłużej ;] ) Pozamiatane!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie dość, że dłużej trzyma na baterii to jest od niego kilkukrotnie szybszy
       • avatar
        Subvoice
        0
        @dawid_dj
        ciekawa teoria. IMHO na nowym interfejsie - zdaniem niektórych ładniejszym - można tylko dodatkowo stracić czas a nie zyskać. Brak możliwości konfiguracji pasków, sortowania plików itp. sprawia, że kliknąć zazwyczaj trzeba kilka razy więcej niż w XP (np. wykonane myszą kopiuj-wklej czy najeżdżanie kursorem na obiekt i czekanie na podgląd) więc konia z rzędem temu, komu nowy interfejs przyspiesza prace ;)
        • avatar
         dawid_dj
         0
         Jak w złotej myśli: Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.

         Z doświadczenia zawodowego wiem, że złamać takie bariery jest stanowczo ciężko. Należy mieć na uwadze produkt jako całość a nie tylko wycinek. Sceptycy mówią, że stary produkt był prostszy i łatwiejszy w obsłudze, ale czy dawał takie same możliwości jak nowy?

         Nie mówię tu wcale o W7 i XP, ale tak to w życiu wygląda. Coś za coś. Całe szczęście, jak użytkownik ma prawo wyboru OS-u/aplikacji. Gorzej jak mu ktoś to z góry narzuca - wtedy nie jest lekko :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          ja pierwsze co zrobilem po kupnie laptopa to format dysku z jego oryginalna vista, niech ja sobie w D... wsadza :) zainstalowalem XP i teraz moj laptop odrzyl haha