Internet

Netflix, Netflix wszędzie

przeczytasz w 1 min.

Ludzie oglądają filmy i seriale na Netfliksie gdzie tylko się da – w pracy, w autobusie i w publicznej toalecie. Wy także?

Katalog serwisu Netflix jest coraz bardziej atrakcyjny. Dla wielu osób na tyle, że spóźniają się z tego powodu do pracy lub odrywają się od niej już w biurze.

Serwis Quartz opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ponad 37 tys. dorosłych użytkowników usługi Netflix. To niewielka część bazy (w której znajduje się ponad 100 milionów osób), ale wystarczająca, by dać w miarę sensowne wyniki. A te mogą niektórych zaskoczyć.

Zacznijmy od tego, że 67 proc. (badanych) użytkowników Netfliksa przyznaje, że ogląda filmy i seriale nie tylko w mieszkaniu. Aż 27 proc. respondentów oddaje się tej rozrywce podczas wykonywania obowiązków w biurze, a co szósty stwierdził, że przez korzystanie z usługi spóźnił się do pracy.

Samoloty i autobusy to najczęściej wybierane miejsca do oglądania filmów i seriali poza domem, ale 7 proc. robi to też w publicznych toaletach. Jeden na pięciu respondentów przyznaje się również do okazywania emocji podczas seansów w miejscach publicznych.

Dodajmy jeszcze, że 45 proc. respondentów przyznało, że zauważyło, że ktoś podglądał wideo na ekranach ich urządzeniach, a więcej niż co dziesiąty sam ucierpiał przez „podglądactwo”, bo zobaczył dalszy ciąg oglądanego przez siebie serialu. 

A gdzie Wy najchętniej korzystacie z Netfliksa lub innych serwisów wideo? 

Źródło: Quartz. Foto: Netflix

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -ZIBI-
  3
  Zabrakło Opcji
  NIE OGLĄDAM -Strata czasu
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Brakuje opcji w du... tzn. nie używam. Osobiście od seriali wole streamy z gier czy innych eventów.
   • avatar
    pscager
    2
    Nie oglądam.
    • avatar
     klosz007
     2
     Nie używam.
     • avatar
      Bezimienny
      1
      Nie oglądam - strata czasu
      • avatar
       korki45
       1
       Nie ma sensu płacić co miesiąc, raz na jakiś czas starczy. Ja np. wykupuje Netflix co kwartał/pół roku na 1-2 miesiąc, by obejrzeć nowo dodany kontent.
       • avatar
        Much_
        0
        Mam używam chwale :)
        • avatar
         Gatts-25
         0
         Ja właśnie rezygnuje z CINEMAX czy HBO bo w ciągu prawie dwóch lat odkąd płacę za to drugie nie mogłem korzystać z HBO GO bo wymaga to dopłaty 5złotych miesięcznie ale nie chodzi o cenę.
         Jak poprzednio miałem łącze NETII to płaciłem za HBO i od razu HBO GO miałem aktywne a w ORANGE z łączem światłowodowym okazało się ,że trzeba dopłacać.
         • avatar
          rasiaknorris1
          0
          Netflix, showmax, HBO go. Kolejność od zasobności materiałów. Jeszcze jest amazon prime ale tam bieda. Kleszcz i american gods.

          Netflix ostatnio mało dodaje fajnych rzeczy. Może na zimę się coś ruszy. Showmax sporo staroci i angielskich seriali. HBO to same słabizny ostatnio.

          Jak z Netflix i reszty znikną filmy marvela i ogólnie Disney to będzie słabo.