• benchmark.pl
 • Netflix
 • Zdarza Ci się przyciąć komara na filmie? A może nie znasz umiaru? Netflix szykuje przydatną funkcję
Mobile

Zdarza Ci się przyciąć komara na filmie? A może nie znasz umiaru? Netflix szykuje przydatną funkcję

przeczytasz w 1 min.

Netflix dość systematycznie rozbudowuje funkcjonalność swojej mobilnej aplikacji. Właśnie rozpoczęły się testy timera, który wbrew pozorom powinien okazać się bardzo przydatny.

Netflix pozwoli ustawić licznik czasu oglądania

Nowa funkcja nie jest szczególnie skomplikowane od strony technicznej. Pozwala użytkowniki smartfona skorzystać z timera oferującego cztery konkretne ustawienia - 15 minut, 20 minut (finalnie może to zostać zmienione na 30 minut), 45 minut lub koniec aktualnie oglądanego wideo. Gdy wybrany czas upłynie, aplikacja Netflix zostanie wyłączona.

Jakie z tego korzyści? Przede wszystkim podawany jest tutaj przykład osób, które oglądając coś zasypiają, a po obudzeniu się (niekiedy zbyt późnym) zastają smartfona w stanie, w którym wymaga szybkiego użycia ładowarki. Można jednak traktować to rozwiązanie również jako swojego rodzaju ogranicznik, limit, dzięki któremu aplikacja nie pozwoli zatracić się przy filmie lub maratonie z serialem i spędzić przy nim całej nocy czy narzędzie do kontroli czasu, jaki na oglądanie poświęcają dzieci.

Póki co trwają testy nowej funkcji

Aktualnie nowa funkcja jest dostępna wyłącznie w ramach testów dla wąskiego grona użytkowników urządzeń z systemem Android, tylko w profilach dla dorosłych. Jeśli wypadną pozytywnie, można spodziewać się jej wdrożenia już dla wszystkich korzystających z aplikacji. W zależności od przyjęcia, z jakim się spotka, Netflix mógłby wprowadzić ją również na TV i komputery.

Co sądzicie o omawianej funkcji? Przydałaby się Wam?

Źródło: @WatchmenID

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  A da się tym wyłączyć lewacką propagandę w netflixie?
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Siedzi cała ekipa, dobierają odpowiednią lokację do kręcenia filmu/serialu, efekty, kostiumy, montaż... i cała praca jest marnowana na ludzi, oglądających filmy i seriale na 6" ekraniku takiej sobie jakości, z paskudnym dźwiękiem.

   Jak film to na jakimś 55" minimum.
   • avatar
    mgkiler
    -12
    Co to znaczy "przyciąć komara"?
    Mogli byście nie używać języka 15 latków?
    Jestem dorosły i nie znam ich języka.

    Ewentualnie to może jakaś lokalna gwara, ale na pewno nie jest używana w całej Polsce bo ja nigdy nie spotkałem się z tym zwrotem.