Internet

Netflix za darmo przez rok - uważajcie, to oszustwo

przeczytasz w 1 min.

Nie dajcie się nabrać kolejnej sztuczce cyberprzestępców. Nie ma takiej promocji, jak Netflix za darmo przez dwanaście miesięcy.

Wczoraj informowaliśmy was, że klienci sieci Play mogą przez rok korzystać z oferty serwisu Showmax zupełnie za darmo. Jest to prawda, ale już całkowitym oszustwem jest informacja, która rozprzestrzenia się w komunikatorze WhatsApp. Zatem powiedzmy to: nie, nie otrzymacie dostępu do Netfliksa przez rok za darmo, jeśli tylko „coś” zrobicie.

Cyberprzestępcy wykorzystują sposób ten sam, co zawsze: najpierw użytkownik otrzymuje wiadomość, w której pojawia się link odsyłający do strony przypominającej witrynę Netfliksa. Tam jednak znajduje się informacja, że można skorzystać z serwisu za darmo, jeśli tylko wyśle się ten link kolejnym 10 osobom. Jeżeli faktycznie się to zrobi, wystarczy już tylko wysłać SMS Premium (i pozbyć się sporej części gotówki z konta).

Użytkownicy są zachęcani do rozsyłania wiadomości dalej i dlatego też zagrożenie staje się realne. Pod żadnym pozorem zatem tego nie róbcie. Jeśli zaś otrzymacie taką wiadomość od znajomego, jak najszybciej dajcie im znać, że jest to oszustwo. Warto też zablokować sobie u operatora możliwość wysyłania wiadomości na numery SMS Premium.

Aha, i jeśli kiedykolwiek Netflix będzie dostępny za darmo, możecie być pewni, że was o tym poinformujemy.

Źródło: DAGMA

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  18
  Ludzie to jednak tępe kloce. SMS'y premium już od dawna są głównym źródłem oszustw i jeśli jeszcze ktoś się tego nie nauczył - niech zostawi świat technologii w spokoju dla bezpieczeństwa siebie i innych.
  • avatar
   Marucins
   1
   SMS premium na być przejrzysty, więc jaka firma pozwala na takie przekręty?
   Państwo też przyzVATla.
   • avatar
    Pogromca blacharni Pro
    -19
    Ja bym tego Netflixa nawe za darmo nie chcial. Zarejestrowalem sie i korzystalem z dwytygodniowego, darmowego okresu probnego. Wszedlem, zeby zobaczyc, ze tam wlasciwie nic nie ma do ogladania. Wyrejestrowalem sie i powrocilem do CDA i torrentow.