Gadżety

Neuroon: inteligentna maska do spania

przeczytasz w 2 min.

Szybsze zasypianie, zdrowszy sen i łagodna pobudka. Pulsacyjna terapia światłem może ponoć zdziałać cuda.

Neuroon

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej, problem z prawidłowym snem dotyka wielu ludzi. Polsko-amerykańska firma Inteliclinic opracowała coś, co zdecydowanie ma poprawiać jakość wypoczynku w objęciach Morfeusza. To inteligentna maska do spania Neuroon, która monitoruje czujnikami biologicznymi organizm i za pomocą pulsacyjnej terapii światłem pomaga optymalizować sen – między innymi przyspieszając zasypianie. Gadżet typu wearable zbiera również dane, które następnie są analizowane przez współpracującą aplikację mobilną, co owocuje szeregiem wskazówek dla użytkowników.

Jak to dokładnie działa? Wyposażona w elektroniczne elementy pokryte miękkim, hipoalergicznym materiałem maska Neuroon monitoruje fale mózgowe i puls oraz temperaturę ciała i jego ruchy podczas snu. Zgromadzone informacje stanowią następnie podstawę spersonalizowanej terapii pulsacyjnym światłem, która przede wszystkim przyspiesza zasypianie i pomaga w łagodnym budzeniu się. Całość kontrolowana jest przez aplikację mobilną zainstalowaną na smartfonie lub tablecie, z którym gadżet łączy się za pomocą technologii Bluetooth.

Neuroon przód

Maska Neuroon gwarantuje lepszy sen dzięki 7 głównym funkcjom:

 • Sleep Analytics – analiza snu użytkownika za pomocą 3 elektrod powlekanych złotem stykających się ze skórą w obrębie czoła, której wynikiem jest raport dotyczący czasu zasypiania, długości snu i jego architektury.
 • Sleep Score – ocena snu na podstawie danych zebranych przez Sleep Analytics i subiektywnych odczuć użytkownika.
 • Light Boost – terapia światłem. Światło oddziałuje bezpośrednio na powieki. 20-minutowa terapia dostarcza dawkę energii do dalszej pracy, zwiększa koncentrację i zmniejsza senność.
 • Neuron Sunrise – inteligentna pobudka, polegająca na imitacji wschodu słońca, co sprawia, że proces budzenia jest znacznie łagodniejszy i naturalniejszy niż w przypadku budzików.
 • Jet Lag Blocker – pomoc w walce z zaburzeniami snu po zmianie stref czasowych.
 • Personal Pause – inteligentna drzemka. Maska uniemożliwia użytkownikowi wejście w najgłębszą fazę snu, w której wybudzanie się jest nieprzyjemne.
 • Biorythm Adjuster – dostosowanie cyklu snu do zmieniającego się harmonogramu dnia. Celem jest ułatwienie przyzwyczajenia użytkownika do nieregularnego trybu życia przy pracy zmianowej.

Neuroon tył

„Nie zapominajmy, że sen stanowi około jedną trzecią naszego życia i warto go analizować oraz poprawiać jego efektywność. Biorąc to pod uwagę, udało się nam stworzyć urządzenie dla konsumentów, które nie jest kolejnym gadżetem, ale produktem dającym realną możliwość monitoringu snu zbliżonego do urządzeń medycznych oraz polepszenia jakości naszego snu” – powiedział Kamil Adamczyk, dyrektor generalny Inteliclinic.

Maska Neuroon jest już dostępna w przedsprzedaży, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 299 dolarów.

Źródło: Inteliclinic

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tyskie89
  4
  A to nie jest czasem ta maska która miała sprawiać, że będziemy mogli spać 3h, po czym jak zebrali kilka milionów to się okazało, że w zasadzie nadaje się tylko do monitorowania snu co w gruncie rzeczy nic nie daje ?

  Tak zwany wał roku bez konsekwencji prawnych. Wymyślili jakis farmazon typu wszyscy będą piękni i bogaci, zebrali kupe kasy a potem się okazało, że niewszyscy mogą być piękni i bogaci.

  Najlepsze, że benchmark to jeszcze promuje... takią ala piramide finansową.
  • avatar
   kubas246
   3
   1/3 ceny i byłby ciekawy gadżet.
   • avatar
    Yamaraj6
    2
    Troszeczkę za droga.
    • avatar
     adam6056
     2
     Nie dość że cały dzień używamy elektroniki to mamy to jeszcze robić w nocy podczas snu?!
     Serio? Naprawdę? Takie to potrzebne? Jak ktoś bardzo snu potrzebuje to se tabletki nasenne walinie...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Jak nie będzie to rejestrować snów i zapisywać je w formacie AVI abym rano mógł sobie obejrzeć co mi się śniło, to nie ma sensu się bawić w takimi zabawkami!
      • avatar
       kokosnh
       0
       osoba z epilepsją + wirus ustawiający strobe-a w tym gadżecie.
       • avatar
        smar.n
        0
        Wszystko fajnie tylko jak w tym spać?