Konsole do gier

NGP i PlayStation Suite - nowe informacje

przeczytasz w 2 min.

Dotarliśmy do ciekawych informacji na temat przewidywanej premiery NGP oraz dostępności usługi PlayStation Suite na urządzeniach wyposażonych w procesory NVIDIA Tegra 2.

Warto przeczytać:
GDC 2011: zobacz konsolę Sony NGP w akcji

O nowej konsoli przenośnej Sony określanej póki co mianem  Next Generation Portable dowiedzieliśmy się już całkiem sporo, jednak data premiery oraz cena pozostawały ciągle wielkimi niewiadomymi. Pewnym było, że konsola ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, przynajmniej w jednym rejonie świata. Wszystkim wydawało się, że będzie to Japonia. Dziś jednak dotarliśmy do informacji, które są dla nas - europejczyków - bardziej obiecujące.

Według informacji udostępnionych przez serwis MCV, NGP ma trafić do europejskich sklepów jeszcze w tym roku. Twórcy gier podobno dostali już wytyczne, że gry powinny być gotowe do końca lata, tak by nie było żadnych problemów z ich wydaniem w momencie premiery konsoli. Niektóre źródła podają datę 11 listopada 2011 jako prawdopodobną datę premiery NGP (11/11/11). Oznaczałoby to że konsola trafiłaby w tym roku do Europy i Japonii, pominięcie w takim wypadku Stanów Zjednoczonych byłoby co najmniej dziwne. Można więc przypuszczać że Sony szykuje się do uderzenia na trzy rynki jednocześnie. Są to jednak nadal niepotwierdzone przez Sony informacje.

Kolejna informacja z obozu Sony, która ujrzała właśnie światło dzienne dotyczy PlayStation Suite. Przypomnijmy, że jest to usługa pozwalająca na działanie chociażby gier z PSOne na smartfonach z systemem Android. Do tej pory wiadomo było, że jedynie urządzenia z certyfikatem PlayStation Certificate (w chwili obecnej wyłącznie Sony Ericsson Xperia Play) otrzymają tą usługę. Dziś NVIDIA ogłosiła że PS Suite dostępne będzie również na telefonach wyposażonych w procesory Tegra 2.

Pierwsza generacja PlayStation miała wiele naprawdę wspaniałych pozycji, co oznacza to że Android staje się powoli coraz ciekawszą platformą skierowana do graczy i może zyskać wiele ciekawych tytułów. Tym bardziej że w przyszłości możemy spodziewać się prawdopodobnie również gier z PlayStation 2 dostępnych na smartfonach Android. Miejmy nadzieję, że Sony rozegra tym razem inaczej dostępność klasyków niż w przypadku usługi PlayStation Store - gdzie gracze ciągle czekają na wiele hitów z dawnych lat.
 

Źródło: Engadget, MCV UK

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  ciekawe jak tam Sony sobie radzi w Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami bo 6 fabryk zamknęli w tamtym regionie, życzę wszystkim Japończykom jak najlepiej! me luv Japan :)
  • avatar
   suntzu
   0
   No tylko, że my już mamy emulator PS1 z super frameratem/ prawie n64, nadchodzi Dreamcast.

   Sukcesem byłoby PS2, ale tu nie da się zrobić prostego emulatora, bo 1-2GHz CPU ARM jest za słaby.

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    12 listopad - moje urodziny :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Skyrim też jest planowany na 11 listopada :)