Oprogramowanie

Niesamowita kompresja stron www - tryb Opera Turbo w przeglądarce Opera Mobile

przeczytasz w 1 min.

Pomimo iż Opera nie bije rekordów popularności, to jednak ma grono wiernych użytkowników i nie zamierza się poddawać. Podczas rozpoczynającej się dzisiaj konferencji Mobile World Congress w Barcelonie twórcy przeglądarki zaprezentują nową technologię, stworzoną głównie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, dla których Opera oferuje wersje Mobile i Mini.

To rozwiązanie z pewnością docenią użytkownicy korzystający z limitowanego dostępu do Internetu, ponieważ możliwe będzie skompresowanie zawartości stron internetowych nawet o 70-80%, czyli blisko czterokrotnie. Nie tylko przyśpieszy to ładowanie stron, ale także zmniejszy nasze rachunki za korzystanie z Internetu.

Pomysł polega na tym, że po wpisaniu adresu w przeglądarce, zawartość strony przesyłana jest najpierw na serwer Opery i następnie w skompresowanej wersji do odbiorcy, gdzie po dekompresji zostaje wyświetlana w oryginalnej postaci. Na wykresach możecie zobaczyć jakie korzyści przynosi to rozwiązanie. Więcej informacji pojawi się zapewne podczas MWC 2009.

Źródło: clubic.com

Więcej doniesień z Mobile World Congress 2009.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Marcin Sieradzki
    0
    Tak jak pisze któryś z czytelników na forum clubic.com: kwestia prywatności i zabezpieczenia transferu danych może budzić pewne zastrzeżenia. Ogólnie pomysł w zasadzie już był.