Gry mobilne

Gry Nintendo trafią na smartfony i tablety

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Mario, Link i Pokemony wkrótce pojawią się na dotykowych ekranach naszych urządzeń mobiilnych.

Nintendo Mario

Wygląda na to, że Nintendo wreszcie się przełamało. Japoński producent zapowiedział, że przy współpracy ze studiem DeNA zamierza przenieść swoje kultowe tytuły na platformy mobilne. A właściwie nie do końca przenieść – powstać mają bowiem zupełnie nowe gry, stworzone z myślą właśnie o smartfonach i tabletach.

Owocami współpracy Nintendo i DeNA mają być nowe gry mobilne oparte na znanych i lubianych markach japońskiego giganta elektronicznej rozrywki. W zapowiedzi zaznaczono, że, przynajmniej na razie, nie ma planów portowania istniejących już produkcji. Co warte podkreślenia, studio DeNA otrzymało zgodę na wykorzystanie wszystkich istniejących marek „dużego N”.

„Obie firmy będą tworzyć i rozwijać nowy gry i aplikacje oparte na markach Nintendo, włączając w to kultowe postacie. Aby zapewnić możliwie najwyższą jakość, tworzone będą wyłącznie zupełnie nowe gry zoptymalizowane pod kątem smartfonów i tabletów” – powiedział rzecznik Nintendo podczas ogłoszenia współpracy.

Serkan Toto, tokijski konsultant ds. gier skomentował to w następujący sposób: „wygląda na to, że firma całkowicie zmieniła swój sposób myślenia po latach oporu wobec gier mobilnych i publicznego skarżenia się na niską jakość treści na urządzeniach mobilnych. To prawdopodobnie najbardziej drastyczna i odważna zmiana w historii Nintendo”.

Co ciekawe, to tylko pierwszy owoc nowej strategii Nintendo. Już jesienią tego roku wystartować ma sieciowa usługa japońskiego giganta, która połączy pecetowców, graczy mobilnych i posiadaczy konsol Nintendo. Na razie szczegóły nie są znane.

Źródło: VG247, WSJ

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mario na smartfonie? Bomba :)
  8
 • avatar
  Fourth Illusion
  Mario Karting !!!! via bt lub wi fi, doczekac sie nie moge :)
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Wreszcie coś porządnego na smartfony
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  To było do przewidzenia. Era przenośnych konsol się już skończyła na dobre!!! Dzisiaj smartfon z niższej półki jest już wydajniejszy niż PS Vita nie mówiąc o 3DS.
  Szkoda tylko że Windows Phone umiera i te gry nie będą na niego portowane, więc w przyszłym roku będę musiał na iPhone zbierać, bo z dziadowskim Lagdroidem nie chcę mieć nic wspólnego!!!
  -10
 • avatar
  Polhar
  Oby nie wyszło z tego takie coś jak wtedy gdy Panasonic otrzymał prawo do marek Nintendo.
 • avatar
  ADiS_
  Pokemony MMO z walkami po sieci i rankingami online.
  I waiting for it :D