Konsole do gier

Nintendo NX może być świetne - garść doniesień na temat konsoli

przeczytasz w 1 min.

Nowa konsola Nintendo ma być wydajna jak Xbox One, funkcjonalna jak PS4 i dawać frajdę jak Wii U.

Nintendo NX

^ To NIE jest Nintendo NX.

W tym roku czeka nas zapowiedź, a prawdopodobnie również premiera nowej konsoli firmy Nintendo. Urządzenie znane jako NX ma być „czymś, czego jeszcze świat nie widział” i jednocześnie sprzętem, który pozwoli japońskiemu gigantowi ponownie zyskać ogromne uznanie  graczy. 

Kojarzycie Geno? To informator, którego doniesienia okazały się prawdziwe między innymi w przypadku specyfikacji PS4, gogli Microsoft HoloLens i nowych gier z serii Pokemon. Teraz to samo źródło przekazało redakcji Dual Pixels informacje na temat Nintendo NX – możemy więc traktować te plotki jako prawdopodobne, ale jednocześnie nie należy brać je za pewnik.

Nintendo NX konsolą klasy Xbox One

Według doniesień Nintendo NX będzie konsolą o mocy zbliżonej do tej, jaką może pochwalić się Xbox One, a jednocześnie tworzenie gier pod ten sprzęt ma być znacznie prostsze. Inżynierowie zaprojektowali ją podobno w taki sposób, by była łatwa w użyciu, a jej wygląd Geno określa jako „skrzyżowanie konsoli Nintendo z czymś, co mógłby zrobić Samsung”.

Dzięki zbliżonym podzespołom Nintendo ma ponoć nadzieję na to, że gry tworzone z myślą o Xbox One i PlayStation 4 będą mogły być w prosty sposób przenoszone na NX. Jeśli to okaże się prawdą, z pewnością Japończycy będą mogli mówić o ogromnym sukcesie i bardzo dużej szansie na odrodzenie.

Społecznościowe i funkcyjne eksperymenty

Konsola Nintendo NX ma łączyć się z telewizorem (lub innym urządzeniem) za pośrednictwem HDMI i wykorzystywać bardziej zaawansowaną technologię strumieniowania niż Wii U. Duży nacisk położony zostanie również na funkcje społecznościowe. Kontroler konsoli będzie zapewniał „wrażenia czuciowe” (prawdopodobnie chodzi o jakiś rodzaj wibracji). 

Całości dopełniać ma zaś łączność Bluetooth pozwalająca zsynchronizować konsolę i kontroler z innym urządzeniem, na przykład smartfonem. Prezentacji wszystkich tych możliwości doczekać mamy się już w tytułach startowych NX, którymi mają być nowe Pokemony oraz najnowsza odsłona serii The Legend of Zelda.

Nintendo nie komentuje tych doniesień. Według wcześniejszych plotek premiery nowej konsoli należy spodziewać się latem tego roku.

Źródło: Dual Pixels, VG247

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubas246
  8
  "Nintendo NX konsolą klasy Xbox One" - ja rozumiem, że konsole Nintendo nigdy nie polegały na największej mocy podzespołów, ale skoro teraz jawnie chcą konkurować z nowymi konsolami to jak ma się 3 lata opóźnienia wypadałoby wydać coś przynajmniej lekko lepsze od PS4 a nie "zbliżone do XOne" (zbliżone czyli pewnie lekko słabsze).
  • avatar
   csr777
   3
   "i jednocześnie sprzętem, który pozwoli japońskiemu gigantowi ponownie zyskać ogromne uznanie graczy. "
   Ale, że jak ponownie? Przecież 3DS przez lata utrzymuje się jako najlepiej sprzedająca się konsola przenośna, poprzednie podobnie.

   N nie musi niczego zyskiwać, po prostu target mają zupełnie inny niż Sony czy MS. I szczerze mam nadzieję, że targetu nie zmienią, bo uwielbiam ich konsole od zawsze.
   • avatar
    Kynareth
    2
    Jeśli NX ma być wydajne jak Xbox One to nie są żadne świetne wieści.
    Nie zapominajmy, że mamy już 2016 rok.
    NX do sklepów wejdzie gdy na półkach będą już Arctic Islands i Pascal.
    To oznacza, że wobec pecetów z 2017 NX będzie tak samo słaby jak Wii U wobec pecetów z 2013. Czyli stosunek się nie zmieni.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Wszystko super tylko Nintendo musi zmienić politykę dotyczącą tytułów 3rd party - jeśli znowu nie będzie gier to tylko najwięksi fani kupią konsolę, a reszta graczy oleje.
     • avatar
      prime27pl
      -5
      zbliżonej...tylko 20 razy mniejszej.
      • avatar
       franiux
       -13
       Ich konsole są dobre dla dzieci max 12 letnich i młodych kobiet.
       Wiem, bo mam w domu Wii oraz WiiU. I dla dzieci się sprawdzają jak nic innego. Swoją drogą jak chcą u nas sprzedawać więcej tych konsol to dlaczego do tej pory nie ma języka PL do jasnej ciasnej, mimo że w ich sklepie można kupować w PLN. Jaki to jest koszt dla takiego molocha zrobić tłumaczenie.