Aplikacje mobilne

Aplikacje Nokia Here mogą trafić na iOS i Androida

przeczytasz w 1 min.

Nokia poszukuje programistów dobrze obeznanych z systemami Apple i Google.

Nokia Here aplikacje

Aplikacje Nokia Here i smartfony z systemami iOS i Android to raczej trudne do wyobrażenia sobie połączenie. Wynika to z faktu, iż do tej pory były to aplikacje przygotowywane na wyłączność mobilnych okienek Microsoftu, ale wygląda na to, że wkrótce może się to zmienić.

Fiński producent już oficjalnie stracił, a właściwie to sprzedał dział Nokia Devices and Services, a więc zapomnieć możemy o nowych smartfonach sygnowanych jego logo. Mimo tego Nokia funkcjonować będzie dalej, skupiając się na innych produktach. Z pewnością nie zrezygnuje z dobrze znanych już aplikacji, które być może zechce udostępnić zdecydowanie szerszemu gronu odbiorców.

W serwisie LinkedIn pojawiły się ogłoszenia o prace, z których wynika, iż Nokia poszukuje programistów dobrze obeznanych z systemami Apple i Google, którzy zająć będą musieli się  "projektem i budową zaawansowanych aplikacji lokalizacyjnych dla platform Android i iOS".

Nie wynika z tego wprost, o jakie aplikacje chodzi, ale obserwatorzy zgodni są co do tego, iż najprawdopodobniej mowa tutaj o pakiecie Nokia Here. Nie da się ukryć, iż po stracie działu odpowiedzialnego za smartfony fiński producent szukać musi zajęcia gdzie indziej. Być może ma już na to pierwszy pomysł.

Źródło: cnet

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kotowaru
  1
  chyba ktoś tu szuka dodatkowego źródła pieniążków :E
  • avatar
   Ernest 6 Aligator
   0
   No i fajnie