Smartfony

Nokia Lumia 930 pierwszym smartfonem z dźwiękiem Dolby Digital Plus

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

4 wbudowane mikrofony jednak na coś się przydadzą.

Nokia Lumia 930 smartfon Dolby Digital Plus

Na ostatniej konferencji firmy Nokia zaprezentowane zostały dwa nowe smartfony. Tym, który wzbudził zdecydowanie większe zainteresowanie była Lumia 930, czemu akurat trudno się dziwić. Na prezentacji nie zdradzono jednak pewnej funkcji, jaką oferować ma smartfon, a która wydaje się dość istotna, ponieważ będzie to jej debiut w tego typu urządzeniach.

Nie jest tajemnicą, iż Lumia 930 to międzynarodowa wersja Lumii Icon dostępnej na rynku amerykańskim. Na pierwszy rzut oka obydwa modele wyglądają identycznie, ale da się zauważyć pewne różnice. Lumia 930 trafi do sprzedaży z systemem Windows Phone 8.1 (Lumia Icon poczeka na aktualizację) i oferowana będzie w innych kolorach. Okazuje się jednak, że urządzenie wyróżniać będzie się czymś jeszcze.

Lumia 930 zostanie pierwszym smartfonem, który zarejestruje dźwięk Dolby Digital Plus 5.1. Fiński producent chwalił się dobrej jakości dźwiękiem w rejestrowanych smartfonami materiałach wideo, ale wygląda na to, że prawdziwy pazur pokazany zostanie dopiero teraz.

Nowa funkcja jest jeszcze podobno w fazie rozwoju i dlatego też nie została zaprezentowana. Już pierwsze egzemplarze, jakie trafią do sklepów będą ją jednak oferowały.


Dlaczego na to samo nie mogą liczyć właściciele identycznej Lumii Icon? Smartfony mają takie same podzespoły, ale zmienione zostało oprogramowanie i dlatego też to w Lumii 930 w pierwszej kolejności pojawi się nowa funkcja.

Lumia Icon doczeka się jej jednak w przyszłości, po jednej z aktualizacji. Podobnej nowości oczekiwać mogą również osoby korzystające Lumii 1520.

Źródło: nokia, phonearena

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystko fajnie i pięknie - nowa Lumia, WP 8.1, dodatkowe usługi, tylko jak zwykle Polska nie ma co liczyć na Cortanę i parę innych rzeczy.

  Czy w MS myślą? Jeśli Polska jest ostoją Nokii i WP8 - nigdzie tak dobrze te komórki się nie sprzedają, to czemu nie uruchamiają u nas wszystkich usług?

  Bez Netfliksa, Cortany
  To userów szkielety

  :D
  3
 • avatar
  14r33k
  Słaby postęp. Prawie 3 lata czekaliśmy na nagrywanie dźwięku w Dolby Digital Plus. (Odtwarzanie było obsługiwane przez Nokię N9).
  1
 • avatar
  Franz
  Czyli teraz do studia nagraniowego wystarczy nowa Nokia 930 - duża oszczędność dla muzyków.
 • avatar
  vieri37
  EE ten Dolby Digital Plus to mam wykorzystać na stereofonicznych słuchawkach.
 • avatar
  Logox
  Świetny wygląd, dobra specyfikacja tylko niestety niewielki postęp w stosunku do poprzedniego modelu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Skoro wyposażono w DDolby i do tego jeszcze "+" to zapytam przy okazji: jakie formaty plików bezstratne audio ten model obsługuje ?
  Chętnie posłuchałbym plików muzyki w b. dobrej jakości.