Tablety

Nokia N1 trafia do Europy - szkoda, że w dość wysokiej cenie

przeczytasz w 1 min.

Urządzenie pojawiło się w brytyjskim sklepie NokiaShop UK, gdzie wyceniono je na 219 funtów, czyli około 1300 złotych.

Nokia N1

Nokia N1 to swojego rodzaju powrót urządzeń mobilnych z logo Nokia na rynek. Problem w tym, że od premiery tabletu minęło już sporo czasu, a ten wciąż dostępny był jedynie w Azji. Wreszcie dotarł jednak oficjalnymi kanałami na nasz kontynent.

Urządzenie trafiło do brytyjskiego sklepu NokiaShop UK, gdzie wyceniono je na 219 funtów, czyli około 1300 złotych. To zdecydowanie więcej niż cena, w jakiej Nokia N1 oferowana jest w państwach azjatyckich - około 1000 złotych.

Takiego obrotu spraw można było się wprawdzie spodziewać, ale zastanawiające jest bardziej to, czy na europejski debiut nie jest już nieco za późno. Trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby Nokia N1 pojawiła się w Europie od razu po swojej premierze mogłaby wzbudzić naprawdę spore zainteresowanie.

Teraz może być z tym nieco gorzej, ale wypada przypomnieć, że tablet oferuje między innymi 7,9" ekran IPS LCD o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580, 2 GB pamięci RAM i system operacyjny Android 5.0 Lollipop.

Źródło: company.nokia, gsmarena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  3
  Nokia i Andriod = 100% sukces.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   FAKe

   Pan tak na powaznie z tym sklepem? to jest fake. Nie wwspominajac o tym ze na gorze strony jest baner moviacy ze to jest tylko dem, i zamowienia nie beda zrealizowane.

   http://www.gizmodo.co.uk/2015/08/nokia-n1-tablet-looks-so-tempting-that-someones-faked-a-uk-pre-order-page/

   "The online store referenced in the GSMArena.com report is not affiliated to nor authorised by Nokia; We are investigating and will take whatever actions are necessary to protect our brand."

   W skrocie: Sklep internetowy wspomniany w raporcie GSMARENA, nie jest przylaczony ani autoryzowany przez Nokia; Przeprowadzamy sledztwo i podejmiemy konieczne postepowanie zeby chronic nasza makre.

   Przepraszam za tlymaczenie, ale mi sie naprawde nie chce.