• benchmark.pl
 • Windows 8
 • Oprogramowanie Norton może skutecznie ochronić i przyspieszyć system Windows 8
Systemy operacyjne

Oprogramowanie Norton może skutecznie ochronić i przyspieszyć system Windows 8

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Producent oprogramowania Norton nie śpi i chwilę po premierze systemu Windows 8 poinformował, że jest w stanie pomóc użytkownikom w jego ochronie.

Norton system Windows 8 antywirus oprogramowanie

Producent oprogramowania Norton nie śpi i chwilę po premierze systemu Windows 8 poinformował, że jest w stanie pomóc użytkownikom w jego ochronie.

Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus zostały właśnie dostosowane do nowo wprowadzonego systemu operacyjnego. Ostatnie wersje zostały zoptymalizowano tak, aby zapewnić systemowi Windows 8 bezpieczeństwo na poziomie wyższym, niż umożliwia to program Windows Defender.

Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez niezależne instytucje, oprogramowanie Norton zapewnia bezpieczeństwo większe o 20%. Ponadto testy wykazały, że Norton poprawnie wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał program Windows Defender. Dodatkowo wykazano, że produkt Symanteca jest od niego szybszy do 50%.

Udostępniono również nowe, bezpłatne narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem systemu Windows 8. Norton Studio (dostępne w Windows Store) to aplikacja wspomagająca dla programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus, umożliwiająca klientom zarządzanie ochroną Norton na różnych urządzeniach oraz aktualizację i odnowienie licencji poprzez interfejs systemu Windows 8.

"Wraz z premierą systemu Windows 8 nie można zapomnieć, że użytkownicy nadal potrzebują rozbudowanych pakietów bezpieczeństwa, a nie tylko podstawowej ochrony antywirusowej. Najczęściej spotykane dziś zagrożenia są bardzo wyrafinowane i złożone, wykorzystują również mechanizmy inżynierii społecznej, by poznać zwyczaje internautów. Dlatego bardzo ważne jest, by oprogramowanie zabezpieczające chroniło przed aktualnymi zagrożeniami, ale również odpowiadało na najnowsze trendy w technologiach. Przez zapewnienie bezpieczniejszego i sprawniejszego korzystania z systemu Windows 8, Norton jednocześnie ułatwia użytkownikom zaadaptowanie się do nowej platformy." - Chris Christiansen, Vice President, IDC Security Products and Services group

Źródło: symantec, inf. prasowa

Strefa Windows 8

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Przecież Windows ma już wbudowane Security Essentials który to program całkiem dobrze sobie radzi w walce z wirusami :)

  A Norton to chyba największe zuo jakie można na kopie zainstalować. Zamula system, nie wykrywa świństw, działa szybko jak maluch na czwartym biegu :)
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  sponsorowane :)
 • avatar
  Spojler
  5
  Nie no teraz mnie dobili... Jak norton może przyśpieszyć W8? Przecież ten producent słynie z tego że cholernie zamula PC nawet przy pisaniu w Officie :/ +5 ptk. do reklamy :)
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  ktoś jeszcze kupuje ten świetny program?
 • avatar
  Gregor-34
  2
  Marce Norton Dziękujemy, jego czas już minął , mam Avasta i jest ok , darmowy i nie zamula kompa
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Darmowy Avast i nic więcej. Nie pcham się w płatne bo jestem świadomym urzytkownikiem i wiem co robię, co uruchamiam, co przeglądam. I od ponad 4 lat żadnego formata przez wirusa :)
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ja też wierzyłem w Security Essentials dopóki nie przepuścił jakiegoś robaka (który wpisywał w kółko adres URL prowadzący do youtube, co mocno przeszkadzała w korzystaniu z edytora tekstu czy przeglądarki WWW).
  Nie, nie kupiłem Nortona, ale pierwszy z brzegu darmowy antywirus, znalazł i usunął zagrożenie.
 • avatar
  hideo
  1
  w dawnych czasach oprogramowanie Nortona skutecznie zamulało komputery ;]
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Szkoda, że napis, że to tak zwana "informacja prasowa" jest takim drobnym druczkiem na samym dole strony...
 • avatar
  sapphire9550
  1
  Jeśli ktoś twierdzi, że aktualny Norton zamula kompa, to ma albo nieaktualne informacje, albo nieaktualnego kompa (tak na oko 10-letniego).
 • avatar
  superinferno
  1
  norton i przyśpieszenie komputera to jak Adolf i pokojowa nagroda Nobla.
 • avatar
  vidio
  0
  @sapphire9550 ten ktoś to ma kalkulator a nie nieaktualnego kompa...
 • avatar
  coldfusion
  0
  wtf ten news jest stary, a pokazuje mi się jako drógi w dziale Windows 8 ???
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Oprogramowanie Norton może skutecznie ochronić i przyspieszyć system Windows 8.

  A co miał napisać? ? ? ? ? ? że ochronić nie potrafi? Kto pisze te artykuły do licha? Kto wymyśla tytuły?
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Żal co tu pisza niektorzy z zabytkowym hardware, kupuje nortona od 2005r i fakt 2005 byl zasobozerny i przymulal ale kolejne wydania byly coraz szybsze + SSD to juz wogole kosmos i mozna zapomniec o czymkolwiek. Obecnie 2012smiga super i nigdy przez te lata nie mialem zadnego syfu a po roznych stronach czlowiek sie wloczy i z roznych kompow pliki przynosi, ale NS nie dopuscil do infekcji dlatego cenie sobie produkt symantec-a
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Witam
  Miałem Symanteca prywatnie oraz mam go w pracy od co najmniej 2006 r.
  Miałem prywatnie z licencją wersję 2009 i powiem szczerze to gofwno zraziło mnie kompletnie.
  W firmie po "najświeższej" instalce na moim komputerze komputer tak zamula że szok. Komputer może nie jest jakiś rewelacyjny (CD E8400 ) ale do EXELA i kilku innych specjalistycznych aplikacji wystarczy. Spostrzeżenia współpracowników były podobne. Komputer do 26 VII i po.
  Prywatnie dziękuję.
  Firmowo - pytam informatyków kiedy naprawią mój komputer?
  Wkqrwieni odpowiadają że przy najbliżej wymianie sprzętu.