Laptopy

Notebooki Asus bezpieczniejsze - Intel Anti-Theft trafił do modeli z serii "P"

przeczytasz w 1 min.

Firma Asus poinformowała, że wyposażyła swoje nowe notebooki z serii P w technologię Intel Anti-Theft udostępnioną przez Intela. Zapobiega ona nieautoryzowanemu użyciu notebooka.

Nowe zabezpieczenia w notebookach Asus P30 i P80 są adresowane przede wszystkim do przedsiębiorców ale nie tylko w tym przypadku znajdą one swoje zastosowanie. W dzisiejszym świecie znacznie bardziej bolesną stratą jest wyciek danych osobowych, technicznych czy finansowych niż utrata egzemplarza komputera.

Technologia w przypadku kradzieży pozwala właścicielowi lub firmie, wysłać sygnał do laptopa, po którym zostaje on całkowicie zablokowany i wyłącza się. Złodziej nie będzie w stanie skorzystać z niego. Właściciel dzięki temu nie będzie musiał obawiać się o utratę ważnych, nierzadko poufnych informacji.

W przypadku odzyskania skradzionego notebooka do przywrócenia jego funkcji potrzebna jest płyta recovery. Pełny opis technologii Intela znajdziecie na stronach intel.com.

 

Źródło: Asus

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ja bym bardziej oczekiwał załatania procesora bo można w nim zaaplikować rootkita poprzez błąd jaki występuje który jest niemożliwego do usunięcia. Dziwne że necie nic na ten temat nie piszą bo w prasie są informacje.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "wysyla sygnal" - gołębiem pocztowym ???