Procesory

Nowa seria coolerów Thermaltake TMG

przeczytasz w 0 min.

Do oferty Veracomp weszła pełna gama najnowszych coolerów Thermaltake TMG. Składa się ona z dwóch linii – 3 coolerów przeznaczonych na procesory AMD i 2 modeli chłodzących CPU na podstawkach Intela.

Dzięki wydajniejszym wiatrakom wszystkie zestawy chłodzące TMG charakteryzuje wysoka przepływowość powietrza do 35.14 CFM i 2 do 3 razy skuteczniejsze odprowadzanie ciepła, niż w przypadku coolerów dostarczanych w zestawach przez producentów procesorów. Brak ramek i sprężynowa amortyzacja drgań sprawiają, że ich kolejną zaletą jest wyjątkowo cicha praca na poziomie 16 dB(A). Olejowe łożyskowanie wydłuża żywotność mechanizmu, którego wytrzymałość producent oszacował na 50.000 godzin.


TMG A1 oraz i1 to najciekawsze modele serii. Charakterystyczny dla nich jest wentylator umieszczony z boku radiatora oraz miedziane rurki heatpipe. Ze względu na mniejszą ilość użytej miedzi lżejsze od nich są modele i2 i A2, gdzie z kolei wentylator tłoczy powietrze na chłodnicę z góry. Nie wpłynęło to jednak niekorzystnie ani na efektywność odprowadzania ciepła, ani nie zwiększyło głośności zestawu. Wszystkie cztery modele posiadają możliwość regulacji obrotów.

Dla oszczędnych i mniej wymagających użytkowników platformy AMD producent przygotował dodatkową wersję A3 z aluminiowym radiatorem, która nie posiada regulacji obrotów, przez co jednak jest znacznie tańsza od pozostałych zestawów.


Sugerowana cena detaliczna netto jest identyczna dla modeli TMG A1, i1, A2, i2 i wynosi 95 zł.
Ekonomiczna wersja bez regulacji obrotów (TMG A3) kosztuje 49 zł + VAT.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!